Рекція світу на Томос для УПЦ

Читайте також: Велика перемога: як Захід реагує на Томос для України

Загалом міжнародна спільнота схвально оцінила новину про початок процедури надання Україні автокефалії.

Спеціальний представник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки у справах України Курт Волкер заявив, що релігійні лідери Росії – це трагедія для країни.

Це трагедія, що ви (росіяни) маєте релігійних лідерів, які говорять про звернення до насильства. Це буде жахливий випадок, і ми, безумовно, не хочемо бачити це,
– підкреслив дипломат.

За його словами, рішення Вселенського патріарха Варфоломія про можливість надання українській православній церкві Томосу є релігійним рішенням.

З американської точки зору, єдине, що ми можемо сказати, що ми віримо у принцип релігійної свободи. Наша країна засновується на цьому, і тому ми підтримуємо прагнення будь-яких людей сповідувати їхню релігію так, як вони бажають, і мати свободу, і визнання, і робити це мирно"
– зауважив представник Держдепу.

Обіцянкою надати Українській церкві незалежність від Росії Патріарх Варфоломій підтвердив статус впливового православного лідера, позиція, яку в останні роки Москва "намагалася заперечувати за допомогою своїх розмірів, багатства та політичного ваги", зауважує The Wall Street Journal. Видання впевнене, що Україна здобуде значну перемогу в її прагненні знизити вплив Кремля після створення Єдиної помісної церкви.

Про перемогу України в ширшій боротьбі з Росією, яка стосується окупації Криму та війни на Донбасі, пише і авторитетне Financial Times.

Рішення визнати Українську церкву сприймається і як прямий результат вторгнення Росії до Криму у 2014 році, і її ролі у війні на сході країни, що триває вже чотири роки, і як зразок того, як агресивна зовнішня політика Путіна послабила глобальну репутацію Москви навіть у духовній сфері,
– пояснюють автори статті.

Низка польських ЗМІ назвало надання Томосу сильним удар не лише по Московському патріархату, але й по Кремлю.

Так, газета Rzeczpospolita прогнозує, що рішення про надання повної автокефалії Київ отримає упродовж року. Видання наголошує, що бажання приєднатись до Єдиної українською церкви з боку священнослужителів Московського Патріархату стане серйозною загрозою для Москви.

У матеріалі видання також йдеться про подальшу долю Печерської та Почаївської лаври. Rzeczpospolita наголошує, що складно уявити, якщо вони залишалися в рухах Московського патріархату, тому, на думку видання, можливими є переговори щодо передачі храмів Українській православній церкві.

Україна стала на крок ближче до отримання Томосу: дивіться відео

А у Росії відреагували шантажем і погрозами. І навіть через Московський Патріархат – своїх представників в Україні – зажадав анафеми для Варфоломія.

Патріарх Кирил взагалі пригрозив порвати усі зв'язки з Материнською церквою. Бо мовляв, автокефалія в Україні лише посилить розкол серед вірян. І 15 жовтня в Мінську, де має відбутися священний синод Російської церкви, Москва дасть жорстку відповідь Константинополю.

Легалізація розколу призведе до наступних дуже печальних кроків, які муситиме зробити Російська православна церква, пов'язані з розривом євхаристичного спілкування та з іншими рішеннями, які будуть ухвалені,
– зазначив прес-секретар глави Російської православної церкви Олександр Волков.

Реакція Росії на Томос: дивіться відео

Третій підозрюваний в отруєні скриплів

Контртерористичний підрозділ поліції Лондона проводить розслідування щодо третього підозрюваного у справі Скрипаля – 45-річного росіянина Сергія Федотова. Ймовірно, його завданням було переконатись, що на момент поширення отрути Скрипаля не буде вдома.

Федотов перебував у Лондоні в той же час, що й "Боширов" і "Петров". До країни він прилетів іншим рейсом, а полетів разом з ними і у нього теж виявили закордонний паспорт так званої "64-ї серії".

Відтак, одне з джерел The Telegraph висловило припущення, що Федотов міг вирушити до Британії, щоб проконтролювати проведення операції.

Видання пише, що у день отруєння Росії Федотов поїхав до Солсбері, ймовірно, щоб переконатися, що Сергія Скрипаля та його дочки не буде вдома. Вже згодом інші підозрювані могли нанести на ручку дверей будинку отруту.

Рішення РНБО для захисту України на морі

Президент України Петро Порошенко ввів в дію рішення РНБО про термінові заходи щодо захисту інтересів України в Чорному, Азовському морях та Керченській протоці.

Читайте також: Петро Порошенко відвідав військові навчання

На засіданні РНБО говорилося, що Росія зловживає положеннями міжнародних договорів щодо співробітництва в акваторії Азовського моря і Керченській протоці.

За підсумками засідання, РНБО доручила Кабінету міністрів підготувати претензії України до Російської Федерації.

Ще РНБО роздала доручень Верховній Раді і різним міністерствам щодо захисту національних інтересів у морях, частина з них таємні.

На сайті президента міститься також повний текст рішення РНБО, яке було введене в дію, за винятком декількох підпунктів, що є таємними.

Порошенко указ РНБО


Порошенко ввів в дію рішення РНБО

Королівське весілля

У Віндзорі відбулось гучне королівське весілля – принцеса Євгенія вийшла заміж за британського підприємця Джека Бруксбенка. За урочистою подією спостерігав весь світ, а в мережі вже з'явились розкішні фото святкового тора.

Весільна церемонія відбулась у каплиці Святого Георгія, що на території Віндзорського палацу. Одразу після таїнства вінчання принцеса Євгенія та Джек Бруксбенк проїхали на кареті вуличками міста, що є традицією британської королівської сім'ї.

Читайте також: Весілля принцеси Євгенії і Джека Бруксбенка: фото розкішної сукні нареченої