Про це заявив високопосадовець Євросоюзу на умовах анонімності, передає кореспондентка 24 каналу у Брюсселі.

Дивіться також Надав Україні F-16, Patriot і мільярди євро: біографія Марка Рютте – майбутнього генсека НАТО

Головування Угорщини в Раді ЄС

Наразі Будапешт продовжує блокувати рішення щодо виділення військової допомоги в рамках Європейського фонду миру, а також заснування Фонду допомоги України. Високопосадовець ЄС сподівається, що досягти консенсусу вдасться ще під час бельгійського головування в Раді ЄС, до кінця місяця.

Я знаю, що бельгійське головування дуже наполегливо працює над тим, щоб це сталося. Ми бачили в минулому, що врешті-решт нам вдається дійти згоди,
– сказав високопоставлений дипломат "офф рекорд".

Співрозмовник вважає, що президентство Угорщини в Раді ЄС може стати успішним через те, що це лише підживить "почуття національної гордості". За словами джерела, Угорщина може бути зацікавлена в тому, аби їхнє головування не створювало хаос.

"Ви не можете досягти успіху, якщо ви деструктивний та робите хаос. Я думаю, що під час головування Угорщини ми також будемо рухатися у важливих питаннях, можливо, не з усіх, але я думаю, що тенденції будуть продовжуватися", – розповів високопоставлений дипломат ЄС.

Високопосадовець не виключив, що країни ЄС матимуть додатковий план дій, якщо зрештою головування Угорщини не буде таким успішним.