Міністр висловив свою думку про Горбачова. За його словами, покаяння не було.

До теми Михайло Горбачов жив 91 рік – довше, ніж срср: біографія єдиного президента червоної імперії

Чому Анушаускас вважає Горбачова "злочинцем"

Він був злочинцем (з точки зору демократичної держави), який віддав наказ про жорстоке придушення мирних протестів у Вільнюсі, Тбілісі, Алма-Аті, Баку та інших містах. Покаяння не було,
– заявив міністр оборони.

Анушаускас зазначив, що "це такі спогади, хоча про мертвих говорять або добре, або ніяк, але не цього разу".

"Єдиний плюс у тому, що він підписав капітуляцію радянського союзу. Закінчив Холодну війну та зруйнував Берлінську стіну? Ні. Це зробили народи, які прагнули свободи", – додав міністр.

Литовці не будуть прославляти Горбачова

Глава МЗС Литви Габріеліус Ландсбергіс заявив, що вони ніколи не забудуть факт, як армія Горбачова вбивала мирних жителів, щоб продовжити окупацію їхньої країни.

"Його бійці стріляли по наших беззбройних протестувальниках і розчавлювали їх своїми танками. Таким ми будемо його пам’ятати", – наголосив Ландсбергіс.

Що відомо про смерть Горбачова

У росії помер єдиний президент срср Михайло Горбачов. Він був у владі у 1985 – 1991 роках та став останнім генсеком союзу радянських соціалістичних республік.

Політику був 91 рік. Відповідну інформацію про його смерть повідомили росЗМІ, посилаючись на заяву центральної клінічної лікарні.

російські телеграм-канали написали, що політик напередодні смерті приїхав до лікарні на гемодіаліз.

"Колишній генсек мав проблеми з нирками. Він лежав у спецвідділенні центральної клінічної лікарні та помер сьогодні (мовиться про 30 серпня – 24 канал) ввечері", – повідомили росЗМІ.

Там також пригадали, що про проблеми Горбачова з нирками російські пропагандисти писали ще у червні.

Вони також додають, що інформація про його смерть ще не підтверджена офіційно, однак вже пишуть, де поховають Михайла Горбачова. Зокрема, мовиться про Новодівочий цвинтар, який є одним з найвідоміших у Москві. Саме там похована його дружина Раїса. Тому росЗМІ відомо, що Горбачова похоронять поруч з нею.

Варто переглянути – Горбачов заспівав під акомпанемент Макаревича українську пісню: дивіться відео