Гарантії безпеки мають стати однією з головних перемог у війні з російськими загарбниками. Найсильніші держави світу зголошуються забезпечити недоторканність суверенітету України.

Читайте також Зеленський зібрав зустріч щодо Криму: обговорювали звільнення півострова з-під окупації

Гарантії безпеки працюватимуть поколіннями

У своєму зверненні до українців на 90 день війни Президент України Володимир Зеленський подякував усім нашим партнерам. Їхня допомога неабияк допомагає нашій армії боронити українську землю від окупантів. Та разом з тим він наголосив – кожне зволікання збільшує ціну захисту свободи не лише України, а й всього світу.

Саме тому негайне постачання реактивної зброї, танків, протикорабельних ракет тощо – це інвестиція у збереження глобальної стабільності та недопущення жахливих криз, які Росія вже спровокувала й на які розраховує.

Також він розповів про активну роботу над тим, щоб після війни Україна отримала надійні гарантії своєї безпеки. Для цього створено міжнародну групу, яку очолюють Андрій Єрмак та колишній генсекретар НАТО Андерс Фог Расмуссен.

До складу групи увійдуть провідні фахівці у сферах безпеки й оборони, дипломатії. Їхнє завдання – виробити такий формат гарантій, який справді працюватиме. Причому працюватиме не кілька місяців чи років, а протягом життя багатьох поколінь наших українців,
– заявив президент.

Гарантії безпеки для України

  • Україна хоче отримати такі гарантії своєї безпеки, які унеможливлять напад Росії в майбутньому. Наша держава вже заручилася підтримкою найсильніших країн світу, наразі триває обговорення колективного договору.
  • Раніше лунала інформація про те, що в договорі планують передбачити пункт, в якому напад на Україну вважатиметься нападом на усіх підписантів договору, за аналогом 5 статті НАТО.
  • Країни "великої сімки" готові допомагати Україні у боротьбі з російськими окупантами та працювати над нашою безпекою. Вторгнення Росії в Україну може спровокувати глобальну продовольчу кризу, тому світові лідери хочуть уникнути такої ситуації в майбутньому.

Дивіться відео звернення Володимира Зеленського до народу України