Пенітенціарна служба Грузії спростувала заяву адвоката Валерія Гелбахіані про отруєння Саакашвілі, який перебуває в ув'язненні.

До речі Віцеспікерку Сейму Польщі не пустили до ув'язненого Саакашвілі

У Грузії спростували інформацію про отруєння Саакашвілі

У службі з виконання покарань заявили, що не отримували ні від кого офіційних документів, які б підтверджували заяви про можливе отруєння Саакашвілі під час перебування під вартою.

Саакашвілі перебуває під медичним наглядом у лікарні, вживають необхідних медичних заходів. Для запобігання дезінформації, закликаємо усіх утриматися від поширення неперевіреної та необґрунтованої інформації,
– йдеться у заяві.

Що відомо про отруєння Саакашвілі

  • Адвокат Саакашвілі заявив про отримання перших результатів експертизи, які підтверджують, що експрезидента Грузії могли отруїти після арешту. Це нібито пояснює проблеми Саакашвілі зі здоров'ям.
  • Повідомляється, що результати експертизи опублікують через два дні. Матір Саакашвілі Гіулі Аласанія сказала, що в організмі її сина виявили підвищений вміст важких металів – ртуті, барію, таллію.
  • Адвокат наголосив, що потрібні додаткові дослідження, щоб встановити час, коли могло статися отруєння. Тобто, чи це сталося, коли Саакашвілі був у в'язниці, чи після переведення у клініку "Вівамед", де він перебуває останні кілька місяців.
  • Як відомо, стан здоров'я колишнього президента Грузії сильно погіршився. Лікарі підозрюють у Міхеїла Саакашвілі туберкульоз та деменцію. Загалом ув'язненого політика перевіряють на 34 захворювання.
  • Саакашвілі – заочно засудили до 6 років ув'язнення через зловживання службовим становищем. У 2021 році він вперше за 8 років приїхав у Грузію, де його й затримали.
  • Він оголосив, що буде голодувати, після чого в Саакашвілі почалися проблеми зі здоров'ям. Була інформація про судоми, які спричинені енцефалопатією Верніке. Це одне з найважчих ускладнень від голодування.
  • Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що Саакашвілі не отримає помилування.

Раніше – як відбувався суд над Саакашвілі у Тбілісі: дивіться відео