За словами Гарібашвілі, спроби перенести війну, яка триває в Україні, на територію Грузії не припиняються. Проте він бажає нашій державі лише "миру та повернення територій".

Варто прочитати "Країна є заручником": президентка Грузії зробила заяву про Саакашвілі

Гарібашвілі звинуватив Україну в спробах втягнути Грузію у війну

Прем'єр Грузії заявив, що в результаті роботи уряду країни торік було безпрецедентно високе економічне зростання – 10,1%.

Це в той час, коли в усьому світі рецесія, невизначеність і непрогнозованість. Попри цей виклик, нашій команді вдалося уникнути найбільшого випробування – війни. Спроба того, щоб цей конфлікт якось перейшов у нашу країну, на жаль, не припиняється,
– зазначив Гарібашвілі.

Він звинувачує в цих спробах Україну. Мовляв, усі безпосередньо чули заяви української влади на цю тему – Київ буцімто хотів відкрити "другий фронт".

"Цій меті й слугували відправлення Міхеїла Саакашвілі до Грузії і дуже багато провокацій, що, на жаль, не припиняється і зараз. Я хочу побажати всім, зокрема й нашому дружньому українському народові одного - миру, своєчасного закінчення цієї війни й повернення територій", – підсумував голова грузинського уряду.

Цікаво Росія повинна залишити Південну Осетію й Абхазію після поразки в Україні, – президентка Грузії

Що відомо про рішення Грузії не давати Україні зброю

Уряд Грузії відмовляється допомагати Україні. Тимчасово повірений у справах України Андрій Касьянов повідомив, що Київ звертався до Тбілісі з проханням надати не лише ЗРК "Бук", які у 2008 році та отримала від України, але й комплекси Javelin.

США схвалили передачу своєї зброї та запропонували Тбілісі замінити комплекси на новіші. Проте в Грузії категорично від цього відмовилися. Касьянов наголошував, що між Україною та Грузією залишаються розбіжності щодо:

  • військової допомоги,
  • запровадження режиму двосторонніх санкцій проти Кремля,
  • введення візового режиму для громадян Росії, які масово втікають до Грузії,
  • дотримання законних прав та інтересів Міхеіла Саакашвілі.