Вона зазначила, що експрезидент Грузії не може бути звільнений навіть у разі помилування, тому що його звинувачують ще у трьох справах. Вона наголосила, що через це питання репутація країни постраждала, довіра похитнулася, а місце Грузії в новій геополітичній ситуації стало невизначеним.

Зверніть увагу Суд у Грузії відмовився звільняти Саакашвілі: Польща хоче забрати його до себе

Грузія є заручником єдиного питання

6 лютого Міський суд Тбілісі не задовольнив клопотання адвокатів ув’язненого громадянина України Міхеїла Саакашвілі про дострокове звільнення за станом здоров’я.

Після вироку суду президентка Грузії оприлюднила своїй сторінці у Facebook заяву щодо цього вироку.

За її словами, вона не може обговорювати справедливість чи несправедливість рішення суду у справі Міхеїла Саакашвілі, проте через це питання країна зазнає неймовірні репутаційні втрати.

Грузія є заручником цього єдиного питання. Сьогодні усі інші важливі для нас питання навіть не обговорюються на публічному рівні,
– наголосила вона.

Президентка також зауважила, що довіра до країни похитнулася, і звинувачує в цьому партію влади та опозицію. За словами Зурабішвілі, триває безпрецедентна дискредитація країни, яка "перешкоджає правильному розвитку наших відносин з нашими партнерами".

Євродепутати виразили глибоке розчарування

Водночас депутати Європейського парламенту також зробили заяву щодо рішення Міського суду Тбілісі.

"Ми, депутати Європейського Парламенту, що підписалися нижче, висловлюємо наше глибоке розчарування та жаль з приводу байдужості грузинської влади до швидкого погіршення стану здоров'я колишнього президента Міхеїла Саакашвілі", – йдеться в заяві Офісу депутата Європарламенту Пятраса Ауштрявічюса.

Що відомо про стан здоров'я Міхеїла Саакашвілі

  • В одній із соцмереж колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі опублікували скриншоти прямої трансляції з засідання суду, на яких видно, як він змарнів. Саакашвілі поскаржився судді на тяжкий стан здоров'я і показав, наскільки критично він схуд.
  • В Одесі люди вийшли на мітинг, щоб підтримати Міхеіла Саакашвілі, ув'язненого в Грузії. Активісти вимагали звільнити політика та ексочільника Одеської ОДА.
  • Депутатка парламенту Грузії Хатія Деканоїдзе переконана, що експрезидент Грузії Міхеїл Саакашвілі отруїли і цього не могло статись без участі нинішньої грузинської влади. За її словами, до отруєння може бути причетний російський диктатор Владімір Путін, адже він вважає Саакашвілі своїм ворогом.