Активісти вимагали звільнити Саакашвілі. Акція відбулась 4 січня біля приміщення Генерального консульства Грузії в Одесі. Буквально перед цим соратниця Саакашвілі заявила, що в політика постійна температура, інтоксикація, йому тільки стає гірше.

Зауважте Грузія ніколи не стане членом ЄС, якщо Саакашвілі помре у в'язниці, – член Європарламенту

Що відомо про акцію в Одесі

Волонтер Томаз Томазіні, який прийшов на акцію розповів, що він моніторить, що відбувається з політиком.

Фактично рік чоловік у в'язниці, зараз його перевели до лікарні, після того, як в іноземні фахівці виявили в його організмі миш'як і кілька важких металів, які потроху позбавляють його можливості рухатися. Знищується його мозок, і він практично не може самостійно ходити,
– заявив активіст.

Він додав, що боїться, що процеси в організмі Міхаіла Саакашвілі – невідворотні, й що кожна година наближає смерть політика, а владі Грузії на це начхати.

Учасники акції тримали в руках плакати з написами:

  • "Свободу Михайлу";
  • "Міша – одесит";
  • "Save Misha";
  • "Free Saakashvili".

Також активісти заявили, що їхня акція – частина міжнародної ініціативи – мітингів на підтримку Саакашвілі, які одночасно пройшли в 40 містах світу.

В Одесі відбулась акція на підтримку Саакашвілі

Зауважте Украй змарнілий Саакашвілі пересувається з ходунками: у мережі показали відео з палати

Що відомо про ув'язнення Саакашвілі

  • Міхаіл Саакашвілі поїхав у Грузію у вересні 2021 року. Буквально за декілька днів після цього його затримали. Це трапилось через те, що в Грузії він засуджений до 6 років тюрми.
  • Грузинський суд визнав його винним в побитті депутата парламенту Валерія Гелашвілі та в справі співробітника "Об'єднаного банку Грузії" Сандро Гіргвліані. Адвокат Саакашвілі називає ситуацію політично вмотивованою.
  • З 1 жовтня 2021 року політик перебуває в ув'язненні. З того часу він оголошував голодування та відмовлявся від нього через великі ризики для здоров'я.
  • 14 грудня Міхаіл Саакашвілі знову оголосив голодування. Також відомо, що його отруїли.
  • 20 грудня Володимир Зеленський закликав владу Грузії врятувати політика. Президент заявив, що варто надати Саакашвілі медичну допомогу. Скажімо, можна перевести його до однієї з клінік України, іншої європейської країни або навіть США.