За її словами, Росія повинна дізнатися, де проходять її кордони. Зурабішвілі засуджує війну, яку розпочав кремлівський диктатор Владімір Путін.
Зауважте Влада Грузії вбиває Саакашвілі, це катування громадянина України, – Зеленський
Росія повинна залишити Абхазію та Південну Осетію
Зурабішвілі заявила, що грузинські питання повинні бути на столі, адже ніхто не повинен думати, що ця війна може бути вирішена без відступу Росії з усіх окупованих територій. Заклик президентки Грузії до відновлення регіонального порядку залежить від вирішальної поразки президента Росії в Україні, яка, за її словами, швидко наближається.
Росія вже практично програла битви, якщо не повністю війну,
– заявила Зурабішвілі під час інтерв'ю у своїй президентській резиденції, фасад якої прикрашений прапорами Грузії та України.
У 2008 році під час війни з Грузією Росія відправила танки та війська в межах 20 миль від Тбілісі. Пізніше Кремль визнав два сепаратистські райони – Абхазію та Південну Осетію – незалежними.
Це стало першим випадком односторонньої зміни кордонів держав, які виникли після розпаду Радянського Союзу в 1991 році. З того часу Росія розмістила там свої війська, окупувавши близько п'ятої частини грузинської території, яка залишається міжнародно визнаною частиною кавказької республіки.
За словами президентки, не вимагаючи від Росії повного виведення військ в рамках умов капітуляції, "західний світ зробить ще одну велику помилку – таку ж велику, як у 2008 та 2014 роках".
Варто прочитати "Не по-братськи": Данілов прокоментував скандальне рішення Грузії не давати Україні ЗРК "Бук"
Данілов прокоментував заяву президентки Грузії
В ефірі національного телемарафону секретар РНБО Олексій Данілов зазначив, що потрібно розуміти, що є 2 частини переломного моменту у війні, повідомляє 24 Канал. Перша – переломний момент настав, коли українці 24 лютого 2022 року дали гідну відсіч росіянам.
"Це був наш внутрішній момент. Це було дуже важливо, що усе суспільство було згуртованим і продовжує таким бути, попри те, що деякі покидьки мають велике бажання на цьому заробляти", – зауважив секретар РНБО.
Друга частина – військова, яка обов'язково буде на користь України.
Ми виграємо. Єдине, що світ доволі таки дивний. От сьогодні я почув заяву президентки Грузії, яка вважає, що ми, коли підписуватимемо з Росією якісь мирні угоди – ну, щось намріяла собі – ми маємо включити туди Абхазію, ми маємо включити туди ту частину Грузії, яку Російська Федерація окупувала у 2008 році,
– додав Данілов.
За словами секретаря РНБО, коли він виступав на початку березня та закликав братів-грузинів допомогти українцям та спільно завдати Росії поразки, то Грузія тоді, в особі того ж самого уряду, що й зараз, відмовчалася.
"Більш того, зробила таке зауваження, мовляв, чого я пхаюся в їхні справи. А зараз вони хочуть причепитися до нашої перемоги й вважати, що так потрібно, Ну, може, так і потрібно, але для цього треба по-людськи ставитися до наших громадян. Я хочу нагадати, що громадянин нашої країни Міхеїл Саакашвілі на сьогодні перебуває у в'язниці", – наголосив Данілов.
Він заявив, що грузинська влада повинна була б мати хоч якусь повагу і:
- не тримати Саакашвілі в тих умовах, в яких він зараз перебуває,
- не знущатися,
- не робити те, що вони роблять, а відпустити до Києва.
"І ось такі заяви – не порівнянні. Я не знаю, в якому світі вони живуть. З одного боку вони хочуть, щоб нашою кров'ю ми повернули їм землі, а з іншого боку вони знущаються з наших громадян. Неприпустимі речі", – підсумував Данілов.
Що відомо про рішення Грузії не давати Україні зброю
Уряд Грузії відмовляється допомагати Україні. Тимчасово повірений у справах України в Грузії Андрій Касьянов повідомив, що Київ звертався до Тбілісі з проханням надати не лише ЗРК "Бук", які країна у 2008 році отримала від України, але й комплекси Javelin.
США схвалили передачу своєї зброї та запропонували Тбілісі замінити комплекси на новіші, але в Грузії категорично від цього відмовилися. Касьянов наголошував, що між Україною та Грузією залишаються розбіжності щодо:
- військової допомоги,
- запровадження режиму двосторонніх санкцій проти Кремля,
- введення візового режиму для громадян Росії, які масово втікають до Грузії,
- дотримання законних прав та інтересів Міхеіла Саакашвілі.