Про це президент розповів під час спільної пресконференції з главою Австрії Александром Ван дер Белленом. Він додав, що Саакашвілі – громадянин України.

До теми Друг Саакашвілі заявив, що той в реанімації: в лікарні все спростовують

Зеленський прокоментував ситуацію з Саакашвілі

Президент розповів, що йому передавали фото ув'язненого Міхеїла Саакашвілі.

Колись він був президентом Грузії. Міхеїл Саакашвілі. Їх (фото – 24 Канал) передав Давид Арахамія. Я хотів би, щоб ви подивилися, який він має вигляд. Я вважаю, що сьогодні уряд Грузії... Що вони роблять – вони його вбивають. Ви знаєте, що вони його отруїли й зараз потроху його, вибачте, вбивають,
– заявив Зеленський.

Він також назвав це публічним катуванням громадянина України, наголосивши, що преса повинна це бачити.

"Я не обговорюю питання – за що заарештували колишнього президента Грузії, які наслідки цього для політики та демократії Грузії. Це їхнє внутрішнє питання. Я говорю про арешт громадянина України Міхеїла Саакашвілі, якого публічно катують щодня. І я думаю, що мають на меті його вбити", – підсумував глава держави.

Лубінець опублікував фото Саакашвілі

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що колишній грузинський президент і нинішній громадянин України Міхеіл Саакашвілі – у критичному стані.

Те, що ми бачимо на фото і відео – це катування громадянина України. За тим, як погіршується його стан, публічно слідкують всі. І це неприпустимо! Вкотре публічно закликаю владу Грузії допустити мене до громадянина України,
– заявив омбудсмен.

Він додав, що декілька разів спілкувався з омбудсменкою Грузії та написав кілька листів до Міністерства юстиції, проте не отримав жодної відповіді.

"Вимагаю терміново відпустити його на лікування! Також звертаюся до всіх правозахисних інституцій, щоб терміново вплинули на владу Грузії! Україна не стоятиме осторонь, коли її громадяни перебувають у таких умовах і потребують невідкладної допомоги!" – підсумував Лубінець.


Саакашвілі перебуває у важкому стані / Фото Дмитра Лубінця

Що відбувається із Саакашвілі

  • Грузинський та український політик Михеїл Саакашвілі перебуває в ув'язненні на Батьківщині з 2021 року. На початку грудня американський лікар Девід Сміт повідомив, що його стан суттєво погіршився.
  • Державного діяча намагалися отруїти – у зразках волосся та нігтів колишнього президента Грузії лабораторія NMS Labs знайшла важкі метали, ртуть і миш'як. Соратники та знайомі Саакашвілі переконані, що погіршення здоров'я політика є справою рук чинної грузинської влади.
  • Нещодавно депутатка парламенту Грузії, голова фракції "Єдиний національний рух" Хатія Деканоїдзе зазначила, що у Міхеїла вже 20 різних діагнозів. У колишнього президента – постійна температура, яку не вдається збити, та інтоксикація організму. Його стан лише погіршився з моменту прибуття в лікарню.
  • Високопосадовці багатьох країн, які спостерігають за ситуацією у Грузії, наголошують, що Міхеїл Саакашвілі – політичний в'язень, якого катує чинна влада.