За словами президента, Силам оборони та безпеки вдалося стабілізувати ситуацію на цьому напрямку. По ворогу активно відпрацьовують ЗСУ. Головне з звернення Зеленського – передає 24 Канал.

Дивіться також "Мирний план" Сі – Путіна: чому знову заговорили про "корейський сценарій" для України

Звернення Зеленського

Володимир Зеленський повідомив, що протягом усього дня заслуховував доповіді військових, а також Міністерства оборони. Постійну увагу приділили фронту – усім районам бойових дій, зокрема Харківському напрямку.

Харківщина – райони поруч із кордоном, місто Вовчанськ – тривають наші захисні дії. За цей день нашим Силам оборони та безпеки України – усім задіяним підрозділам – вдалося частково стабілізувати ситуацію. Окупанта, який зайшов на Харківщину, всіма засобами знищують. Артилерія, дрони, наша піхота достатньо влучно працюють,
– сказав президент.

Окрім цього, увагу приділили й іншим напрямкам – особливо Покровському та Куп'янському. Зеленський зазначив, що чітко видно спроби росіян відтягнути наші сили та зробити менш концентрованою нашу бойову роботу. Збройні Сили реагують на це саме так, як потрібно. Гарант зазначив, що на кожному напрямку оборонцям має бути чим відповісти ворогу.

Протягом дня сьогодні були також доповіді щодо внутрішньої ситуації. Вони стосувалися питань безпеки та ліквідації наслідків російських ударів. Протягом доби ворог завдав удару по Херсону, Дніпрі, атакував Харківську, Миколаївську, Сумську області. Зеленський константував, що цього дня було багато роботи у працівників ДСНС. Гарант подякував кожній рятувальній команді за оперативність, а також згадав і держави, які допомагають Україні.

Світ має силу, має зброю, має можливість примусити Росію до миру – до справедливого миру. І, щоб це вдалося, зараз потрібно зробити абсолютно все, щоб російські наступальні дії, російська спроба розширити війну не вдалася,
– наголосив президент.

Також Володимир Зеленський не оминув увагою і напад на прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо. Очільник країни наголосив, що це абсолютно неприпустимий прояв насильства. Президент України побажав Фіцо якнайшвидшого одужання пану та зазначив, що важливо, аби нападник відповів за скоєне.

"Жодна форма насильства, і тим більше політичного насильства, не повинна бути частиною буття людей", – сказав Зеленський.