Незвичну тротуарну плитку розробила команда студентів із харківської політехніки. Від задуму до перших цеглинок, які світяться вночі, минув майже рік.
Читайте також: Як змінився Протасів Яр без білбордів: промовисте фотопорівняння
Як це працює
Куратор стартапу Руслан Кривобок зазначив, що у денний час доби плитка нічим не відрізняється від звичайної, але у нічний час вона підсвічується люмінофором, який вводиться до складу.
Тротуарна плитка, що світиться вночі
Плитка накопичує енергію вдень, а після заходу сонця віддає її у вигляді світла. Колір плитки може бути будь-який, це визначається на старті виробництва. Секрет компонентів науковці не розголошують, а ось технологія – не таємниця.
Ми сиділи довгими вечорами і видивлялися люмінофори, перевіряли їх, заряджали. Для створення плитки використовується планетарний млин, в який засипається невеликими дозами компоненти для більш ретельного помелу. Потім отриману суміш ми підсушуємо у спеціальній шафі, при температурі до 100 градусів. І потім невеликі зразки пресувалися на гідравлічному пресі,
– пояснила співавторка проекту Валентина Волощук.
Які переваги плитки
Ця плитка майже втричі дешевша за аналоги, її вартість становить до 400 гривень за одиницю. Ба більше, вона не втрачає своїх властивостей з часом. Розробники сподіваються, що проект дозволить покращити освітлення вулиць і зменшить кількість ДТП.
Науковці вже виграли грант у 400 тисяч гривень на будівництво цеху
Його можна застосовувати і для бордюрів, і для плитки, і для панелей, які будуть наноситися на будівлі для підсвічування у темний час, для безпеки пішоходів і машин,
– сказав Кривобок.
Науковці вже виграли грант у 400 тисяч гривень на будівництво цеху. Тож вже восени плитка перестане бути дослідним зразком і може вийти на ринок України.