Бійці регулярно ліквідовують російських загарбників. Минулої доби ворог втратив майже дві сотні військових лише на Харківському напрямку. Як зазначав президент, співвідношення втрат там становить 1 до 8 – тобто 1 українець на 8 росіян.

Дивіться також Про новий наступ Росії, коаліцію дронів та загрози для НАТО: інтерв'ю з главою МЗС Латвії

Просування вдалося зупинити

Вранці 26 травня ЗСУ повідомили, що на Харківському напрямку загроза прориву окупантів відбита, бійцям вдалося забезпечити стійку оборону. Росіяни продовжують спроби атакувати позиції українців, проте ворог зазнає значних втрат. Це можливо завдяки ефективній взаємодії української артилерії та піхотних підрозділів.

Російський агресор тричі намагався штурмувати позиції наших військ. Сили оборони відбили дві атаки в напрямку сіл Липці та Тернова. Разом з тим, ворог продовжує спроби просунутись вперед з району села Лук’янці – триває бій. Водночас наші підрозділи продовжують заходи з посилення стійкості оборони,
– вказали Сухопутні сили.

За уточненою інформацією, за минулу добу ворог втратив на Харківському напрямку 179 військовим. Крім того, ЗСУ знищили танк, бойову бронемашину, три артсистеми і шість автомобілів та спецтехніки.

Чому Росія зазнала невдачі

  • В ОСУВ "Хортиця" 25 травня заявили, що Сили оборони повністю зупинили ворога на напрямку Стрілеча – Глибоке Харківської області та вибивають окупантів з позицій.
  • В Інституті вивчення війни зазначили, що наступ росіян у Харківській області не мав успіху. Як зазначають аналітики, загарбники загалом передчасно розпочали атакувати, а російське командування відмовилося залучити максимальні резерви.
  • Рішення Росії не залучати негайно суттєві резерви не дозволило військам досягти швидких успіхів та глибшого просування. Сили оборони згодом таки закріпилися на оборонних позиціях на Харківщині.
  • Так, росіянам навіть вдалося застати зненацька ЗСУ, що призвело до тактичних успіхів ворога на певних ділянках. Зокрема, ДБР розпочало розслідування, у якій фігурують командири 125 окремої бригади Територіальної оборони. Військові покинули позиції під час штурму.