Сьогодні, 16 травня, містом вперше з початку російського вторгнення почав курсувати наземний громадський транспорт. Міський голова Харкова Ігор Терехов обіцяв, що проїзд буде безкоштовним, повідомляє 24 канал.

Читайте також Кожен, хто відновлює Україну, – герой, – Тимошенко розповів про успіхи в деокупованих регіонах

Яким транспортом можна скористатися

У місті мали запустити 4 трамвайних та 8 тролейбусних маршрутів. Також почнуть курсувати автобуси.

Терехов повідомив про таке рішення 13 травня у відеозверненні. Він аргументував його тим, що цілих 5 днів не було обстрілів і Збройні Сили України витіснили росіян далі від міста. Сьогодні ж Терехов особисто перевірив роботу транспорту та проїхався в автобусі.

Таким чином оперативна ситуація стала кращою і відновлення роботи транспорту допоможе економіці міста.

У Харкові курсує транспорт / Фото Ані Черненко для 24 каналу

Транспорт не всюди зможе курсувати

Сполучення відновили тільки за тими маршрутами, де це можливо. Адже російські окупанти пошкодили лінії електропередач і 35 трамваїв. У місті паралельно будуть відновлювати електричні лінії та тягові підстанції, щоб збільшити кількість маршрутів.

У Харкові ще запланували запустити 25 автобусних маршрутів. Їх розробили спеціально так, щоб мешканці могли із будь-якої точки міста дістатися туди, куди їм потрібно.

Перші 2 тижні за проїзд людям дозволили не платити, адже багато хто втратив роботу і залишився без заощаджень. Оскільки в Харкові діє комендантська година, як і по всій Україні, то транспорт буде їздити з 7 години ранку до 19:00 вечора.

Новини з Харківського напрямку боротьби

  • Збройні Сили України проводять на Харківщині контрнаступальні дії. Завдяки цьому звільняють населені пункти, ворога відкинули від міста. Навіть вдалось в одній із точок вийти до державного кордону. Радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко заявляв, що росіянам вже не вдасться зупинити контрнаступ наших українських військових.
  • Водночас очільник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов попереджав, що у звільнені населені пункти повертатися людям зарано. Адже ворог підступний і при відході залишає міни й нерозірвані снаряди й вибухівки. Тому місцевість спершу мають перевірити фахівці.
  • При цьому Генеральний штаб ЗСУ попереджав, що є ймовірність повторного наступу, оскільки ворог перегруповується неподалік Харкова. Росіяни поповнювали бойові запаси, а також поновлювали паливно-мастильні запаси, що свідчить про їхні ймовірні наміри.

США переконані: Україна виграла битву за Харків: дивіться відео