Тим часом в Умань прибули заступник голови МОЗ Віктор Ляшко та заступник голови Нацполіції Олександр Фацевична термінову координаційну нараду. Участь у нараді також беруть місцеве керівництво та представники хасидської релігійної громади, повідомила пресслужба Нацполіції.

Зверніть увагу Розбили ніс до крові: підлітки в Умані побили хасида в магазині

Ляшко інспектує культові місця паломників

Ляшко разом з колегами відвідав культові для паломників місця і перевірив, чи у процесі приготувань до свята організатори дотримуються необхідних епідеміологічних правил. Заступник голови МОЗ також наголосив: на час свята в Умані необхідно встановити додаткові карантинні обмеження.

Що кажуть у поліції

У дні Рош га-Шана за порядком в Умані стежитимуть понад 500 поліцейських, анонсував Фацевич.

Важливо, аби й наші громадяни, й паломники неухильно дотримувалися протиепідемічних заходів, спокійно та у безпеці відзначили свято Рош га-Шана,
– наголосив заступник голови Нацполіції.

Хасиди в Умані: що варто знати

  • Щороку тисячі хасидів прибувають в Умань, щоб відсвяткувати Рош га-Шана – єврейський новий рік.
  • Саме в Умані похований засновник брацлавського хасидизму раббі Нахман.
  • Паломники вірять: якщо побувати у святкові дні на могилі раббі Нахмана, наступний рік буде щасливим.
  • Через пандемію коронавірусу уряди України та Ізраїлю у спільному зверненні попросили паломників цьогоріч відмовитися від паломництва в Умань.
  • Однак хасиди заявили, що все-таки приїдуть. Як компенсацію за свій візит вони пообіцяли інвестувати у місто 100 мільйонів доларів.
  • 28 серпня Україна закрила кордони для іноземців на місяць. Винятки можуть зробити лише для певних категорій громадян, однак хасидів серед них немає.