Про це 9 травня розповіла уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова. За її словами, таких ув’язнених у місті понад 2 тисячі.

Читайте також Повертаються лише поранені або загиблі: у Кремлі продовжили відрядження окупантам ще на 3 місяці

Українські ув'язнені стануть гарматним м'ясом: що відомо про плани окупантів

У Херсоні є слідчий ізолятор, а також 3 в’язниці й наразі довкола ув'язнених в них склалася небезпечна ситуація. Повідомляється, що окупанти хочуть дати ув’язненим зброю і змусити їх воювати.

У цих містах позбавлення волі живуть 700 працівників, які нікуди не виходять. Вони поки що мають їжу і воду. І тримаються. Адже, якщо вони підуть з цих установ, ув’язнених точно заберуть,
– розповідає Денісова.

Вона додає, що окупанти створюють в Херсоні катівні. Зараз, наприклад, заарештували колишнього мера міста. Людей хапають прямо на вулицях, вони зникають. Частину примусово мобілізують.

Російські військові хочуть ставити ув'язнених попереду своєї армії, як гарматне м'ясо. А уявіть, що це буде означати для української армії, яка не може стріляти у своїх людей, яких примушують йти проти них,
– додає омбудсменка.

Про що ще розповіла Денісова: коротко

  • В Україні працює гаряча лінія, наразі на неї надійшло 33, 5 тисячі дзвінків.
  • За підтримки ЮНІСЕФ з 1 квітня працює лінія психологічної підтримки. Станом на 8 квітня отримали 830 дзвінків.
  • "Азовсталь" залишається під контролем України. Свідки з Маріуполя, які телефонують на гарчу лінію, розповідають, що зараз Росія намагається знищувати докази своїх злочинів. Так, відомо, що під Маріуполем є братська могила розміром 300 метрів.
  • Понад 200 тисяч маріупольців були примусово депортовані з України в Росію. Перед цим вони проходять фільтраційні табори. Доля людей, які не пройшли ці табори, - невідома. В розшуку понад 16 тисяч українців, чверть з них – маріупольці
  • Більше ніж 100 українських військовослужбовців вже звільнили. Усі вони потребують психічної допомоги.
  • Водночас в Україні російські військовополонені на такому ж забезпеченні, як і українські солдати.
  • В Україні залишаються ризики голоду, оскільки з тимчасово окупованих територій вже вивезли чверть запасів для посадки, овочі зі складів вивозять у Крим і Краснодарський край.

Зверніть увагу – росіяни 11 травня можуть застосувати хімічну зброю у Маріуполі: дивіться відео