Саме тому Україна наполегливо радить чоловікам до 35 років, які живуть в окупації, виїжджати звідти. Це можна зробити за маршрутом Крим – Грузія.

Читайте також Після проведення квазіреферендумів для російських чоловіків закриють кордони, – ЗМІ

Чоловіків уже не випускають

Міський голова Олешок на Херсонщині Євген Рищук розповів про випадок на блокпосту в Василівці. Там чоловіків від 18 до 35 років, які хотіли виїхати на підконтрольну Україні територію, не пропустили. Рищук застерігає, що така практика лише буде продовжуватись.

Адже окупанти мають на меті мобілізувати наших чоловіків на фронт у вигляді "гарматного м'яса". Рищук порівняв ситуацію на нещодавно окупованих територіях із тою, яка була в 2014 у Луганській та Донецькій областях. Адже тоді там також влаштували так зване полювання на чоловіків.

Саме тому Рищук наголошує, що чоловікам треба виїжджати вже зараз. Якщо не виходить в сторону Запоріжжя, то варто обрати альтернативний шлях через Крим в Грузію.

У Криму повістки видають татарам

Окупанти масово призивають служити у війську корінне населення тимчасово окупованого Криму. Представниця президента в Криму Таміла Ташева розповіла, що відомо про мобілізацію на території півострова.

За словами Ташевої, у Криму лише за декілька днів видали 1,5 тисячі повісток кримським татарам. Це відбувається незаконно, бо окупанти приїжджають у населені пункти, де живе корінне населення, і просто на вулицях, на ринках роздають ці повістки.

За словами Ташевої, росіяни навіть не зважають на вік призовників. Повістку вручили навіть чоловіку, якому більше ніж 60 років. Він належить до категорії, яку не можна мобілізовувати.

У росії мобілізація триває з стріляниною

  • У Дагестані в росії жителі протестують проти мобілізації – людей намагаються розігнати силою. Поліція стріляє у повітря, щоб зупинити мітинги. Загалом мобілізація показала зайвий раз, що росія – це країна алкоголіків та цілковитих дурнів. А путін вирішив їх перетворити на "гарматне м'ясо".
  • Люди в Дагестані не збираються розходитись навіть попри те, що ситуація загострюється. Приблизно дві сотні людей зібралися і перекрили трасу. Місцева міліція відкрила стрілянину у повітря, намагаючись розігнати протестувальників.

Яка загроза від мобілізації: дивіться відео