Речник об'єднаного пресцентру сил оборони Таврійського напрямку Олександр Штупун в ефірі національного телемарафону розповів, що лише 29 січня росіяни 5 разів скидали боєприпаси з отруйними речовинами.

Дивіться також За 5 хвилин можуть вбити людей: російські війська використовують гранати з отруйним газом

Ворог знову використав проти ЗСУ заборонені боєприпаси

29 січня ворог на Таврійському напрямку застосував проти бійців ЗСУ боєприпаси з отруйними речовинами. Ймовірно, це були гранати К-51 з хлорпікрином. Варто зазначити, що згідно з Конвенцією про заборону хімічної зброї хлорпікрин заборонений для використання у військових цілях.

Ворог продовжує порушувати звичаї ведення війни та застосовувати боєприпаси з отруйними речовинами... Імовірно, це гранати К-51 з хлорпікрином. Але кожен такий випадок досліджується окремо і потім це подається до міжнародних інституцій,
– сказав Олександр Штупун.

За словами Штупуна, ворог зробив 5 таких скидів. Він розповів, що гранати не потрапили у бліндажі, а бійці захистилися від отруйного впливу хлорпікрину завдяки протигазам.

Росіяни збільшили застосування хімічної зброї

  • В Інституті вивчення війни зазначили, що російські війська не лише продовжують використовувати хімічну зброю, але й вводять в дію нові типи газових гранат.
  • За їхніми даними, за перші два тижні 2024 року зафіксовано щонайменше 51 випадок застосування спеціальних газових гранат, що містять газ CS (іритант).
  • Аналітики припустили, що Росія, ймовірно, намагається оцінити міжнародну реакцію на використання хімічної зброї в Україні. Потрібно це для того, аби розширити тип зброї, яка засвідчує її силу,