Про плани щодо української армії головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Руслан Хомчак розповів на Всеукраїнському форумі "Україна 30".

Читайте також Україна не хоче війни, але буде нарощувати військову потужність, – Зеленський

Плани ЗСУ щодо контрактників і резервістів

До 2025 року ЗСУ будуть укомплектовані кадровими військовослужбовцями на 80 – 90% та військовослужбовцями, які підписали контракт на службу в резерві, на 10 – 20%,
– зазначив Хомчак.

За його словами, вже у 2021 році планують, що всі органи військового управління набудуть повних оперативних спроможностей у нових організаційних структурах.

"Виконання заходів із підготовки персоналу сил оборони військового резерву передбачає укомплектування ЗСУ професійним всебічно підготовленим та вмотивованим персоналом", – додав головнокомандувач.

Хомчак додав, що у планах – впровадження способу доукомплектування бойових військових частин резервістами без оголошення мобілізації. Також розвиватимуть системи військової освіти, охорони здоров'я і соціального захисту військовослужбовця.

Головнокомандувач наголосив, що наявність запасу достатнього навченого людського ресурсу забезпечить доукомплектування ЗСУ під час мобілізації, розгортання системи територіальної оборони, а також для поповнення можливих втрат під час відсічі збройної агресії.