Як пише 24 Канал з посиланням на Real Simple, за словами науковців і експертів зі сну, негайне застилання постелі може створити ідеальне середовище для розвитку пилових кліщів. Чим вони загрожують та коли краще прибирати постіль, розповідаємо далі.

До теми Коли не варто міняти постільну білизну: важливі винятки

Чому не варто застилати постіль одразу

Пилові кліщі живляться відмерлими клітинами шкіри та полюбляють вологі, теплі місця. Саме тому ваше ліжко – після кількох годин сну – стає для них ідеальним місцем для існування. Людина в середньому втрачає до 500 мілілітрів поту за ніч, і ця волога поглинається простирадлами та матрацом.

Накриваючи ліжко одразу після пробудження, ми фактично створюємо теплу вологу пастку, де кліщі можуть спокійно розмножуватися. У той час як залишене відкритим ліжко дозволяє тканинам просохнути, що ускладнює виживання цих мікроорганізмів.

Як пилові кліщі впливають на здоров’я

Хоч самі кліщі не кусають і не шкодять безпосередньо, продукти їхньої життєдіяльності (екскременти та залишки тіл) можуть викликати алергічні реакції – нежить, чхання, сльозотечу та загострення симптомів астми. Особливо це стосується людей з підвищеною чутливістю до алергенів.

Постіль

Постіль краще не застилати одразу / Фото Freepik

Коли ж застилати ліжко

Фахівці радять залишати ліжко розкритим щонайменше на 30 хвилин. Цього часу достатньо, щоб випарувалася зайва волога, яка сприяє розвитку алергенів.

Для ще кращого результату рекомендується:

  • відкривати вікно або вмикати вентилятор;
  • відсунути ковдру й простирадло, щоб покращити циркуляцію повітря;
  • провітрювати спальню.

Водночас якщо акуратне застелене ліжко зранку для вас – символ порядку та гарного старту дня, зовсім не обов’язково відмовлятися від цієї звички. Просто зробіть це через 30 – 60 хвилин після пробудження.

Таким чином ви поєднаєте користь з комфортом – і ліжко буде гарно виглядати, і кліщі там не оселяться.

До речі, стару постільну білизну можна повторно використати, втілюючи практичні ідеї для дому.