З початку жовтня Росія випустила по об'єктах критичної інфраструктури України більш ніж 1000 ракет та дронів. Про це розповів голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький

До теми Вже 25-та атака: на Різдво Росія повторно обстріляла одну з ТЕС

Російські енергетики залучені до злочинів своєї країни

Кудрицький розповів, російські інженери та енергетики знали енергомережу України "як свою долоню", оскільки до початку повномасштабного вторгнення вона була об’єднана з енергосистемами Росії та Білорусі.

Атаки сплановані та здійснені не лише російськими військовими, а й російськими енергетиками,
– наголосив Кудрицький.

Він зауважив, що зараз українські енергетики краще розуміють російську стратегію і вживають заходи, спрямовані на мінімізацію наслідків атак.

Актуально Відключення світла в Україні сьогодні: графіки та перелік міст

Росія найчастіше б'є саме по трансформаторах

Найчастіше Росія атакує саме трансформатори, які перебувають у ключових вузлах системи розподілу електроенергії, а не самі електростанції.

Мета – розбити українську енергосистему на ізольовані острови та запобігти передачі електроенергії між регіонами. Більшість генеруючих потужностей країни розміщені на Заході країни й постачають електроенергію до Центру та Сходу через високовольтні лінії.

Генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко зауважив, що все обладнання розташоване просто неба, тому його досить легко уразити. У випадку прямого влучення шансів на ремонт техніки немає.

Масштаби руйнувань величезні

  • У статті також мовиться, що внаслідок російських атак було пошкоджено понад 40 відсотків енергетичної інфраструктури країни.
  • Також складність полягає в тому, що більшість мережі України використовує стару радянську систему. Вона працює при вищій напрузі, ніж у ЄС, що робить її несумісним з більшою частиною західного обладнання.
  • Найбільш гостро відчувається брак трансформаторів на 750 кВ, кожен із яких важить до 200 тонн. Хоча деякі для заміни завезли з посткомуністичних країн, як-от Литва, їх все одно не вистачає.
  • Кудрицький уточнив, що на початку повномасштабного вторгнення в Україні був великий запас трансформаторів. Але зараз вони вкрай необхідні, адже Росія продовжує їх нищити.