Детально про "зону відповідальності" цього кремлівскього діяча розповів представник Держдепартаменту США Ведант Патель. Він також описав методи, якими росія планує послуговуватися в організації фіктивних "референдумів".

До теми За агітацію "референдуму": на Запоріжжі окупанти почали роздавати покинуте житло "активістам"

Яка роль кірієнка в організації референдумів

За словами американського посадовця, цей кірієнко передусім відповідає за нагляд за окупованими у 2022 році "перед спробою їх приєднання до росії" територіями. Також Патель наголосив, що це в будь-якому випадку є участю в незаконній діяльності на рівні держави.

Що у США кажуть про "референдуми"

Наразі в Держдепі впевнені, що російські псевдореферендуми на фінальній стадії підготовки. Мовляв, вони можуть відбутися вже наступними тижнями.

У рамках фіктивних референдумів росія, безсумнівно, використовуватиме пропагандистські та дезінформаційні кампанії, фальсифікуватиме явку виборців і перебільшуватиме відсоток тих, хто нібито проголосував за приєднання до росії,
– сказав Патель.

Він також наголосив, що позиція США буде незмінною та вони не повірять у будь-які озвучені результати. Адже опитування показує: що лише 3% українців кажуть, що хотіли б, щоб Україна була членом очолюваного росією "митного союзу".

Нещодавно – оприлюднили нові плани окупантів щодо Маріуполя: дивіться відео