Зокрема, на цьому в ефірі телемарафону наголосив секретар РНБО Олексій Данілов. Він заявив, що мінування дамби загарбники розпочали ще восени.

Дивіться також Росіяни підірвали Каховську ГЕС: чим це може загрожувати ЗАЕС і наступу ЗСУ

Що відомо про 205-ту бригаду російської армії

Наразі відомо, що Каховську ГЕС підірвав 1-ий батальйон 205-ої мотострілецької "козачої" бригади армії Росії. Бригада дислокується у місті Будьонновськ Ставропольского краю.

Як повідомляє видання Defence express, підрозділи 205-ої бригади воювали в Україні ще з серпня 2014 року. Тоді для боїв залучили контрактників, які "на папері" були тоді взагалі "на навчаннях", хоча по факту – на нашій території. Цю інформацію підтверджує, зокрема, моніторингова група Informnapalm.

Крім того, за даними української розвідки, солдати 205-ої бригади в листопаді 2014 року брали участь в боях біля Авдіївки та Макіївки. А вже восени 2021 року Росія використала 205-ту "козачу" бригаду як один із пунктів для розгортання мобілізаційної програми БАРС – "боевой армейский резерв".

Водночас додамо, що підрозділи 205-ої бригади ще з лютого 2022 року беруть безпосередню участь в повномасштабній війні проти України. Про це, зокрема, повідомляло ГУР. У березні 2022 року розвідка опублікувала список військових злочинців зі складу реактивно-артилерійського дивізіону 205-ої "козачої" бригади, які уже на той момент "відзначились" участю в знищенні наших міст та мирних громадян України.

Росіяни підірвали Каховську ГЕС: коротко

  • У ніч на 6 червня російські окупанти підірвали Каховську ГЕС, зруйнувавши машинну залу й саму станцію, її не відновити.
  • Вода з водосховища почала затоплювати міста й села, почалася евакуація місцевого населення з небезпечних районів. У мікрорайоні Корабел у Херсоні вимкнули електропостачання у зв'язку з підтопленням.
  • Внаслідок підриву дамби Каховської гідроелектростанції почалися проблеми з подачею води в Кривому Розі, Марганці та Нікополі Дніпропетровської області.
  • Президент Володимир Зеленський скликав екстрене засідання РНБО через надзвичайну ситуацію, яка склалася через підрив окупантами дамби Каховського водосховища.