Річ у тім, що Герасимов – це єдина людина у Росії, яка планує стратегію війни. Це 24 Каналу заявив радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк.

Дивіться також Курс на довгу війну та баланс між "вежами Кремля": для чого Путіну Бєлоусов і що буде з Шойгу

Герасимов – автор концепції гібридної війни

Михайло Подоляк зазначив, що Шойгу ніколи не був важливою особою у Росії і було зрозуміло, що він "піде на вихід". Однак найбільше рішення Путіна вдарило по Нікалаю Патрушеву, який був секретарем Ради безпеки. Усе через те, що кремлівський диктатор став "тінню Патрушева", який до цього часу домінував.

Герасимов – автор концепції гібридної війни, яку сьогодні активно використовує Росія. Він дуже авторитетний саме у військовому середовищі. Якщо Путін усуне чинного начальника генштабу Росії, то ізолюється від "еліти" окупаційної армії.

Шойгу – це ніхто з огляду на компетенції. Герасимов – зовсім інша історія. Герасимов – це практично єдина людина, яка планує війну та розуміє її в стратегічному сенсі цього слова. Мені здається, що схожих з ним за рівнем розуміння, що таке війна – взагалі немає. Наскільки він ефективний у цьому розумінні – це вже інше питання,
– підкреслив радник голови ОПУ.

Водночас Кремль "принизив" Герасимова та поставив велику кількість людей, які будуть контролювати кожен його крок. Та попри це він має авторитет у Росії та розуміється на стратегії довгої війни.

Кадрові зміни у Росії: головне

  • У Кремлі 12 травня відбулися кадрові перестановки. Російський диктатор Владімір Путін вирішив замінити Сєргєя Шойгу та призначив на посаду міністра оборони Андрєя Бєлоусова, який до цього обіймав посаду першого заступника голови російського уряду.
  • Замість Бєлоусова першим віцепрем'єром став Денис Мантуров. Зокрема, кремлівський диктатор підписав документи про затвердження нових міністрів уряду й офіційно призначив очільників міністерств спорту, транспорту, промисловості й торгівлі, енергетики, а також міністерства сільського господарства.
  • Натомість Сєргєя Шойгу Путін призначив на нову посаду. Він буде секретарем Радбезу замість Ніколая Патрушева.