Першим фіналістом цьогорічної Ліги чемпіонів стала дортмундська Боруссія. У вівторок, 7 травня, "джмелі" провели виїзну гру проти французького ПСЖ.

До теми ПСЖ не зміг забити у зачаровані ворота Кобеля: Боруссія – перший фіналіст Ліги чемпіонів-2024

24 Канал спільно із Pepsi розповідає, як склались півфінальні протистояння та хто побореться за трофей Ліги чемпіонів-2024 у вирішальному матчі на "Вемблі".

У матчі-відповіді між ПСЖ та Боруссією відбулось повторення результату, який був у першому поєдинку у Дортмунді. Німецький колектив здобув мінімальну, а головне, що несподівану перемогу у Парижі 0:1.

Якщо у першій зустрічі в Німеччині єдиний та переможний гол за "джмелів" забив їх нападник Ніклас Фуллькруг. То вже у другому півфіналі переможним м'ячем відзначився центрбек Боруссії Матс Гуммельс. Досвідченого захисника вже списували із рахунків через вік (35 років), але Гуммельс довів, що вік не є перешкодою для гри у футбол.

Матс відмінно зіграв на другому поверсі після передачі із кутового від Брандта та головою прошив Доннарумму. На 50-й хвилині гості повели у рахунку 0:1. Як не старались парижани, але ворота Кобеля у тому матчі були наче зачаровані. М'яч за декілька хвилин міг двічі або навіть тричі зустрітись із каркасом воріт після ударів Мбаппе та команди. Жоден із небезпечних моментів ПСЖ, а їх було чимало, не перетворився у гол.

Матс Гуммельс забив переможний гол
Матс Гуммельс забив переможний гол / Фото Getty Images

Боруссія вибила із Ліги чемпіонів ПСЖ за крок до вирішального поєдинку за кубок. Хоча фаворитом у цій парі ще перед їх першим протистоянням вважався саме французький клуб, але, аж ніяк, не "джмелі" Едіна Терзика.

Варте уваги Повернення дортмундців після 11-річної перерви: як Боруссія вже грала у фіналах Ліги чемпіонів

Відеоогляд другого півфіналу ПСЖ – Боруссія Дортмунд

Традиційна тактика Реала: першим пропустити, аби потім перемогти

Другий фіналіст ЛЧ-2024 визначився у середу, 8 травня. У другому півфіналі Реал прийма Баварію. Їх перша зустріч закінчилась бойовою нічиєю 2:2 у Мюнхені. Ця мирова була вигіднішою для мадридського клубу, який уникнув виїзної поразки перед домашньою грою.

У тому матчі Вінісіус першим відкрив рахунок у зустрічі 0:1. Мінімальна перевага "вершкових" протрималась до перерви. А вже на старті другої 45-хвилинки Баварія видала неймовірно забивний відрізок. На 53-й хвилині Сане зрівняв цифри на табло, а вже через 4 хвилини Кейн вивів мюнхенців уперед, реалізувавши 11-метровий 2:1.

Однак наприкінці поєдинку "галактікос" заробив теж право на пенальті після фолу на Родріго. 11-метровий реалізував Вінісіус, який оформив у ворота Ноєра дубль.

Вінісіус Жуніор
Вінісіус Жуніор / Фото Getty Images

Тому команди залишили усю інтригу на матч-відповідь. Уболівальникам довелось чекати аж 68 хвилин, аби побачити перший гол у зустрічі. Девіс, який вимушено вийшов на заміну замість Гнабрі ще у першому таймі, пробив так, щоб не дати шансів Луніну. Баварія несподівано для усіх вийшла уперед на "Сантьяго Бернабеу" 0:1. Тепер вже Реалу, який атакував увесь матч, потрібно було рятувати хід півфіналу.

Мадридський клуб увімкнув улюблену гру – пропустити, аби потім перемогти. Наприкінці зустрічі Анчелотті освіжив гру замінами, зробивши акцент на атакувальній лінії команди. На полі замість Родріго з'явився Хоселу. І ця заміна повністю виправдала свої сподівання.

Переможна заміна Анчелотті

На 88-й хвилині Хоселу зрівняв рахунок у поєдинку 1:1, а вже через 3 хвилини добив Баварію ще одним голом. Нападник, який перебуває в оренді у Реалі, замкнув передачу від Рюдігера. Спершу суддя угледів офсайд у форварда, але після відеоповтору змінив своє рішення, вказавши на центр поля. Радості Реала та їх фанатів не було меж.

У компенсований до матчу час був ще один спірний епізод. Кімміх закинув м'яч у штрафний майданчик Реала, Мюллер скинув далі на де Лігта, який забив у ворота Луніна. Однак за мить до передачі Томаса головний арбітр поєдинку Марциняк дав свисток, зафіксувавши офсайд у де Лігта чи то у Мазрауї, який був поруч.

Польський суддя не дозволив Баварії завершити епізод. Це рішення рефері призвело до обурення у технічній зоні гостей. Після поєдинку де Лігт розповів, що отримав вибачення від бокового рефері, який визнав, що прийняв неправильне рішення у цьому, можливо, ключовому епізоді для мюнхенців.

Спірний епізод із офсайдом у де Лінгта / Скриншот із відео

Але вже нічого не змінити. Реал із Луніним пробився до фіналу Ліги чемпіонів-2024, а Анчелотті став першим тренером в історії, який 6 разів доходив до фіналу ЛЧ.

Відеоогляд матчу-відповіді Реал – Баварія

Це буде перше протистояння між Реалом та Боруссією Дортмунд у фіналі Ліги чемпіонів. 1 червня уболівальники дізнаються ім'я тріумфатора турніру 2024. Ключовий поєдинок відбудеться на англійському стадіоні "Вемблі" (початок о 22:00 за київським часом). Чи зможе Лунін, який провів хороший півфінал проти Баварії, здобути свій другий кубок ЛЧ?