Про це у своєму відеоблозі "Політична кухня" розповіла журналістка Крістіна Бердинських

Читайте також: Коаліціада-2019: якою буде більшість в Раді після виборів?

Вона розглянула декілька варіантів:

• "Батьківщина"

За слова журналістки, в коаліцію дуже хоче "Батьківщина", але на умовах, що прем’єр-міністром стане Юлія Тимошенко. Таку умову "Слуга народу" виконувати не хоче і навряд чи буде.

"Усі добре пам'ятають часи президентства Віктора Ющенко і його конфронтацію з прем'єром Тимошенко. Чи згодна "Батьківщина" на вступ до коаліції без посади прем'єра? Поки що невідомо", – додала Бердинських.

• "Голос"

Бердинських зазначила, що інший кандидат на входження в коаліцію – партія "Голос" Святослава Вакарчука. Та за даними останнього дослідження КМІС, ще не факт, що вона потрапить до Ради. І одного "Голосу" для коаліції теж буде замало.

вибори в парламент
Рейтинг партій відповідно до опитування КМІС: інфографіка 24 каналу

• "Сила і честь"

"Під питанням є ще проходження до парламенту партії "Сила і честь" Ігоря Смешка. Соціологи показують, що ця політсила не потрапляє до Ради. Але ми пам'ятаємо, як на президентських виборах Смешко здивував усіх своїм кінцевим результатом", – пояснила Бердинських.

На її думку, саме тому відкидати цей варіант теж не варто, і це теж потенційний учасник коаліційних перемовин.

• "Європейська солідарність"

"Європейська солідарність" Петра Порошенка згідно з опитуваннями проходить до Ради. Однак, зазначила Бердинських, уявити собі, що президентська політсила піде на коаліцію з ЄС зараз неможливо.

Тому головна надія "Слуги народу" на мажоритарників. Допомогти сформувати коаліцію можуть самовисуванці та депутати різних політсил. Прогнозую, що процес формування коаліції буде непростим. Але вже зараз, в кулуарах різних політичних і дипломатичних зібрань, обговорюють потенційних претендентів на посаду прем'єр-міністра,
– підсумувала Бердинських.

вибори до вру 2019
Рейтинг партій відповідно до опитування "Рейтингу": інфографіка 24 каналу

Відео повного відеоблогу Крістіни Бердинських "Політична кухня" за 14 липня 2019