Нараз серйозних проблем для співпраці Росії та Ірану нема. Таку думку 24 Каналу озвучив російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко.

Читайте також Організатор репресій в Ірані та прихильник Росії: біографія загиблого президента Ібрагіма Раїсі

Кардинальних змін не буде

Ігор Яковенко зазначив, що політичний курс Ірану визначав не Ібрагім Раїсі. Там він виконував приблизно таку ж роль, як у Росії прем'єр-міністр Міхаіл Мішустін. Основний політичний курс залежить від верховного лідера Ірану Алі Хаменеї.

Крім того, не знаю, хто замінить Раїсі. Вибори президента ще попереду. Зараз виконувач обов'язків Мохаммад Мохбер, який виконував ключову роль у забезпеченні Росії зброєю. Тому є деякі сумніви, що тут можуть відбутись різкі зміни. Серйозних проблем для співпраці цих двох диктатур я не бачу,
– вважає він.

Вибори президента Ірану відбудуться 28 червня. Російський опозиціонер припустив, що, найімовірніше, вони не змінять політичний курс Тегерану.

Загинув президент Ірану Раїсі: головне

  • 19 травня стало відомо про падіння гелікоптера, на якому перебував президент Ірану Ібрагім Раїсі. Він летів з Азербайджану. Тривалий час не могли знайти авіасудно, зокрема, через погану погоду. Віцепрезидент Ірану Мохсен Мансурі 20 травня заявив про смерть президента Раїсі та його делегації з 8 людей під час аварії вертольота.
  • Розпочалася церемонія похорону президента Ібрагіма Раїсі та інших високопосадовців у вівторок, 21 травня, у місті Тебріз. Похоронна процесія президента Раїсі триватиме до 23 травня. Саме ж поховання відбудеться у четвер опівдні у місті Мешхед.
  • В Ірані оголосили дату наступних президентських виборів після смерті Раїсі. Реєстрація кандидатів на пост президента Ірану розпочнеться 30 травня та триватиме до 3 червня. Період передвиборчої кампанії запланований з 12 по 27 червня. Вибори відбудуться 28 червня 2024 року.