Речник ГУР Андрій Юсов у суботу, 2 березня, в ефірі телемарафону висловив сумніви щодо заяв Росії про передачу тіл українських військових, загиблих в авіакатастрофі Іл-76. За його словами, Україна одразу подавала запити на повернення тіл, але Росія на них ніяк не реагувала, – інформує 24 Канал.

Дивіться також Кремль заявив, що готовий віддати тіла нібито полонених українців з Іл-76: реакція ГУР і Лубінця

Сумніви щодо намірів Кремля

"Перевіряються різні версії. Якщо люди загинули на борту, то були запити на повернення тіл. Формулювання, що Москва готова передати тіла, достатньо дивне", – сказав Юсов.

Він також додав, що з моменту авіакатастрофи Україна проводить власне розслідування та наполягає на міжнародному.

Вони говорили й про дружній вогонь, про те, що збивали українські безпілотники. І, справді, ППО ворога працювала в цей день на цій території,
– зазначив представник ГУР.

Київ підтверджував, що 65 людей зі списків начебто жертв авіатрощі, оприлюднених Росією, є українськими військовими, які перебували у полоні держави-агресора. Доля цих людей — це питання розслідування, яке наразі триває.

За словами Юсова, росіяни довго не надавали жодних відомостей щодо залишків літака, а також інформації стосовно тіл на його борту. Крім цього, у розвідці зауважили, що у день катастрофи були різні реакції російських пропагандистів.

"Якщо з'ясується, що люди були на борту, то це черговий злочин держави-агресора", – підкреслив Юсов.

Більше про ситуацію

  • Російська омбудсмен Тетяна Москалькова 1 березня заявила про готовність передати Києву тіла українських військових, які начебто загинули під час катастрофи військово-транспортного літака Іл-76.
  • Згадаємо, що авіасудно розбилось 24 січня в Бєлгородській області. Москва звинувачує Україну в цьому. Водночас ЗМІ стверджують, що Іл-76 перевозив на борту ракети С-300, якими російська армія завдає ударів по нашій державі.
  • Також у ГУР інформували, що у день катастрофи дійсно планували обмін полоненими між Україною та Росією. Однак цього факту недостатньо, аби стверджувати, що полонені були у відповідному літаку.