У вівторок, 12 березня, за менш ніж годину після появи відповідного повідомлення у ЗМІ, Кремль підтвердив інформацію про катастрофу. Водночас у цьому матеріалі 24 Канал показує на карті, де саме невдало приземлився російський Іл-76.

Дивіться також Двигун спалахнув під час розвороту: з'явилися кадри останніх хвилин польоту російського Іл-76

Куди впав російський Іл-76: карта

Міноборони Росії заявило, що саме під час навчального польоту в літака загорівся двигун. Як видно з кадрів у мережі, сталося це під час розвороту, після чого пілот намагався долетіти до аеродрому "Північний", однак зрозумів зрештою, що це неможливо.

Де розташована база, на якій ворог тримав Іл-76: дивіться на карті від Google maps

Загалом авіасудно пробуло в повітрі близько декількох хвилин, а потім пілот намагався відвести Іл-76 від житлових забудов. Так воно й приземлилось у районі кладовища, розташованого неподалік від населеного пункту Богородське Івановської області.

Розташування кладовища, у районі якого впав Іл-76: дивіться на карті від Google maps

Сміємо припустити, що загоряння двигуна цього літака є наслідком санкцій, накладений Заходом на авіаційну галузь Росії. Власне, після початку повномасштабного вторгнення країни Європи й США зробили усе можливе, аби Кремль мав проблеми з літаками.

Ще наприкінці 2023 року аналітики зазначали, що з кожним місяцем труднощі в якісному обслуговуванні авіасуден лише накопичується. Це призводить зрештою до аварій, ламання та інших негараздів.

Дивіться також Неконтрольований політ․ Стан цивільної авіації наближає Росію до літакопаду – документи

Наостанок розповімо про характеристики російського літака Іл-76:

  • судно, залежно від модифікації, здатне доставляти вантажі максимальною масою від 28 до 60 тонн на відстань до 4,2 тисячі кілометрів;
  • крейсерська швидкість – від 770 до 800 кілометрів на годину; усі кабіни Іл-76 герметизовані, що дає можливість перевозити від 145 до 225 вояків;
  • маса порожнього літака становить від 40 до 60 тонн, у той час як максимальна злітна маса – від 157 до 210 тонн.