Раніше Ілон Маск неодноразово публікував цинічні пости про війну в Україні та навіть пропонував "мирний план". А його політика щодо соцмережі Х, раніше відомої як Twitter, сприяла поширенню російської пропаганди.

Дивіться також Ілон Маск відіграє надто велику роль у війні в Україні: уряд США занепокоєний

Реакція Маска на наступ ЗСУ

Американський економіст та бізнесмен Девід Сакс у соцмережі Х публікував мапу українського контрнаступу від ISW. Він акцентував на тому, нібито Україна втрачає безліч військових для звільнення земель, які навіть не помітно на карті. А контрнаступ економіст взагалі назвав "розхваленим".

Українські територіальні здобутки в результаті їхнього розхваленого контрнаступу (виділено синім) настільки мізерні, що їх ледве видно на карті,
– йшлося в пості Сакса.

Ілон Макс приєднався до обговорення та перепостив на власну сторінку проросійську тезу про повільний контрнаступ. Він додав короткий, але цинічний коментар: "Так багато смертей за такий мізер".

Скандал навколо Starlink

  • У новій біографії Ілона Маска йшлося, що мільярдер наказав вимкнути супутникові станції на окупованих територіях, щоб не дозволити ЗСУ атакувати російський флот. На його думку, це могло б спровокувати Росію до ядерного удару.
  • Відомо, що Макс говорив з російським послом у США, коли дізнався, що його винахід використовують для атак на кораблі окупантів. Його переконали, що атака українців на Севастополь призведе до ядерної війни.
  • У відповідь на закиди Маск заявив, що на тих територіях вони не працювали з самого початку – тобто він нічого не вимикав. Голова ГУР Кирило Буданов своєю чергою сказав, що наразі уся лінія фронту працює на Starlink, однак біля Криму справді деякий час не було покриття.
  • Сенат США вимагає розслідувати маніпуляцію Маска із Starlink в Україні. Там заявили, що потрібно перевірити наявність інструментів для гарантії, що зовнішня політика проводиться урядом, а не одним мільярдером