Кількість облікових записів, пов'язаних з Москвою останнім часом значно зросла. Ілон Маск змінив безпекові алгоритми Twitter, а згодом зовсім провів ребрендинг.
Дивіться також Ілон Маск відіграє надто велику роль у війні в Україні: уряд США занепокоєний
Ризики політики Маска
Як показало дослідження, опубліковане Європейським союзом, протягом минулого року аудиторія та охоплення пов'язаних з російською владою акаунтів значно зросла. У першій половині 2023 року вплив таких облікових записів розширився ще більше. Пов'язано це, зокрема, з демонтажем стандартів безпеки Twitter.
Ілон Маск переконаний, що нібито всі новини тою чи іншою мірою є пропагандою. Зокрема, своїм рішенням він скоротив обмеження, що покладалися на російський ботів. Бізнесмен вилучив платформу Х з добровільного кодексу поведінки для боротьби з дезінформацією, а також пом’якшив правила щодо вмісту та скоротив персонал правоохоронних органів.
Також мільярдер прибрав помітки, що прикріплювалися до контрольованих Кремлем ЗМІ. Окрім цього, нова система придбання верифікації – синьої галочки, дозволила пропагандистам робити свої публікації помітнішими.
Проте вплив російської пропагандистської машини виріс також і в інших соцмережах.
В абсолютних цифрах прокремлівські облікові записи продовжують охоплювати найбільшу аудиторію на платформах Meta. Тим часом розмір аудиторії підтримуваних Кремлем облікових записів у Telegram зріс більш ніж втричі,
– пише моніторингова група.
Загальна активність російський пропагандистів у соцмережах протягом 2023 року зросла на 22%. Після зняття обмежень у Twitter число облікових записів, пов'язаних з Кремлем, зросло на 36%.
Як Ілон Маск керує Twitter
- Майже половина підписників Ілона Маска є ботами або мертвими сторінками – на мільярдера підписано 163 мільйони користувачів у Twitter. Понад 42% підписників Маска не мають жодного підписника, близько 72% – мають менш як 10 фоловерів.
- Ілон Маск використовує Twitter для помсти своїм ворогам – соцмережа сповільнює роботу посилань, які ведуть на неприємні мільярдеру сайти. З затримкою відбувається перехід на сайти The New York Times і Reuters, а також соцмереж Facebook, Threads, Substack, Mastodon і Bluesky.
- Внутрішня система перевірки правдивості фактів Twitter звинуватила Маска у брехні, коли той виклав пост щодо сумнівності та небезпеки вакцини проти Covid. Однак сам Маск її видалив – відповідна позначка раптово зникла.