Якби у щирого патріота України була можливість загадати єдине бажання, завдяки якому країна вмить стане цивілізованою державою у кращому розумінні цього слова, вмить отримає перспективи та майбутнє – то це бажання звучить так "Хай в Україні з'являться нормальні суди". Бажання дуже просте, але майже нездійсненне.

До теми Судова реформа під загрозою: старі "клани" блокуватимуть зміни

Утім якщо Володимиру Зеленському вдасться це бажання здійснити, то реальність України зміниться миттєво і докорінно. Чому? Бо саме чесний і непідкупний суд гарантує усім невідворотність покарання, неможливість від покарання відкупитися.

Якщо ти знаєш, що за свій злочин будеш гарантовано покараний, що скоївши злочин ти не зможеш відкупитись – то ти вже не наважишся здійснити його.

Це стосуватиметься абсолютно усіх й в усіх царинах – від найдрібніших побутових правопорушень до масштабних корупційних злочинів.

Важливо Запускає судову реформу в Україні: Рада схвалила важливий законопроєкт

Тоді вже не паркуватимуть авто на газоні, не сідатимуть п'яними за кермо, не вимагатимуть і не роздаватимуть депутатам хабарів – бо буде впевненість у тому, що в суді відкупитися не можна.

Так це працює – і коли кожен українець почне боятися невідворотного покарання, тоді Україна в один момент й перетвориться на іншу державу – на таку, в якій буде комфортно жити і з якої більше не захочеться емігрувати.

Іноземці бояться вкладати в Україну

Звісно, нормальні суди – це запорука успішної економіки. Адже нині іноземці реально бояться приходити в Україну з грошима, бояться вкладати, будувати свої заводи та фабрики. Вони бояться, бо знають, що дуже швидко їхній успішний бізнес в Україні прийдуть віджимати рейдери і захисту від них у корумпованих українських судах вони точно не дочекаються.

Зверніть увагу Я не бачу прогресу, – ексміністр економічного розвитку про прихід іноземних інвестицій

Тому іноземці й не поспішають вкладати в Україну гроші – хоча і гроші вони вільні мають, і прибутки від бізнесів в Україні дійсно були б фантастичні (а українцям були б робочі місяця і податки в бюджет). Але всього цього немає – і причина в тому, що нема нормальної судової гілки – чесної і некорумпованої.

Повний випуск програми "Pro новини" на 24 каналі: дивіться відео