Пропускний пункт Рафах у Єгипті "ймовірно, відкриють" 1 листопада. Цей маршрут є єдиним шляхом із Гази, який контролюється Ізраїлем.

Дивіться також Що таке Сектор Гази, кому належить і що там чекає на Ізраїль після наземного вторгнення

Евакуація почалась

Перша група поранених, евакуйованих із Гази, за посередництва Катару перейшла до Єгипту. Ізраїльські сили продовжують наступ на бойовиків ХАМАС.

Евакуйованих перевезли машинами швидкої допомоги через прикордонний пункт Рафах.

Допоможуть виїхати іноземцям

Раніше 1 листопада стало відомо, що у цей день дозволять виїхати "першій групі іноземних громадян".

Команди Великої Британії готові допомогти британським громадянам, як тільки вони зможуть виїхати. Життєво важливо, щоб рятівна гуманітарна допомога надійшла в Сектор Гази якомога швидше,
– сказав Джеймс Клеверлі, міністр закордонних справ Великої Британії.

Вночі проти 1 листопада палестинська прикордонна служба також повідомила, що 81 жителю Гази буде дозволено в'їхати до Єгипту через пункт пропуску для проходження лікування в лікарні.

Черги на кордоні із Єгиптом
На кордоні з Єгиптом вже почали формуватися черги / Sky News

Війна Ізраїлю з ХАМАС: останні новини

  • Зранку 7 жовтня палестинські бойовики ХАМАС масовано атакували Ізраїль. Розвідка Ізраїлю пропустила підготовку такої масштабної операції, тож держава виявилась неготовою. Західні ЗМІ писали, що цей провал може стати найбільшим за останні 50 років, тобто з часів Війни Судного дня.
  • За даними міністерства закордонних справ Франції, на півночі Гази загинули двоє французьких дітей. Міністерство повідомило, що матір дітей, як і її третя дитина, постраждали від травм, повідомляє Reuters. Франція повторила свій заклик до гуманітарної паузи в бойових діях і вимагала дозволити громадянам Франції та іноземним громадянам залишити Газу.
  • Вночі проти 1 листопада Ізраїль ударив по табору для біженців Джабалія у Секторі Гази, знищивши Ібрагіма Біарі, який був одним з керівників терористичної атаки в Ізраїлі 7 жовтня. Також щонайменше 50 палестинців загинули.