Окремі політики вже зробили заяви про те, що збираються їхати на КПП "Краківець", аби проконтролювати дотримання Закону та Конституції України щодо Міхеїла Саакашвілі.

Однак, більш доречнішим було б отримати відповідь на інше питання, а саме кому і навіщо в українській політиці потрібен Міхеїл Саакашвілі. І чому він готовий піти на ризик і зробити спробу перетнути державний кордон з недійсним паспортом.

Читайте також: Стало відомо, хто вирішуватиме питання допуску Саакашвілі на територію України

Якщо поглянути на Грузію, яку Міхеїл Саакашвілі часто ставить в приклад своїх політичних досягнень, треба визнати, що певний порядок в країні він навів, збудував декілька нових будівель. Хоч вони не вписуються в старовинно-релігійні мотиви Тбілісі, але увагу туристів привертають та додають новизни столиці. Разом з тим, той хто був в Грузії, добре знає, що чи не перше питання, яке задають грузини українцям – навіщо ми взяли до себе і довірили важелі управління державою людині, проти якої в Грузії відкриті кримінальні провадження і триває слідство. Жартома українці відповідають, що є в нас така традиція. А про себе шукають відповідь на досить просте і логічне запитання.

Нагадаю, що за даними Головної прокуратури Грузії, Саакашвілі виступає обвинуваченим в декількох кримінальних провадженнях, пов'язаних з привласненням, розтратою або заволодінням чужим майном, шляхом зловживання службовою особою своїм становищем.

Сукупність цих фактів, які другий місяць поспіль обговорюють в ЗМІ посилює інтригу. Отож, кому і навіщо потрібен в великій українській політиці Міхеїл Саакашвілі?

Перша відповідь криється в бажанні самого Саакашвілі – в Україні можна займатися політикою, в США чи будь-якій іншій країні, доведеться вгамувати політичні амбіції. Водночас, гучне повернення – це пік інтриги, за якою не буде стратегічного впливу на політику, високих рейтингів та реальних шансів стати топовою фігурою української влади.

Друга причина – український політикум. Ряд політичних сил, які є опонентами до чинної влади, будуть підтримувати Міхеїла Саакашвілі, щоб тримати інтригу. Адже шоу має тривати незалежно від того, чи воно принесе хоча б якісь політичні дивіденди.

На фоні боротьби Саакашвілі з владою можна сформувати окремі громадсько-політичні проекти і пограти на електоральних симпатіях. Медійну картинку вони будуть забезпечувати. Без медійної хвилі тема зникне. А нішу опозиціонера займе хтось інший.

Читайте також: У ГПУ переконують, що запити від Грузії про видачу Саакашвілі не надходили, – ЗМІ