В ефірі 24 Каналу головний редактор видання Defense Express Олег Катков розповів, які ракети Іран може передати Росії та як країна-терорист використовуватиме їх на полі бої.

Читайте також Іран може передати Росії балістичні ракети: авіаційний експерт пояснив, чим вони особливі

Загроза залишається

Розмови про передачу Росії балістичних ракет з Ірану тривають понад рік. Перші чутки з'явилися у листопаді 2022 року. Мова йшла про балістичні ракети Fateh-110 з дальністю 300 кілометрів.

Насправді ніхто не ліквідовував цю загрозу. Вона залишається,
– зауважив Катков.

Передача ракет з Ірану до Росії, враховуючи, що Тегеран вже постачає ударні дрони, артилерійські снаряди й допомагає з їх виробництвом на території агресора, реальна. Поготів Fateh-110 перебуває у виробництві й не виключено, що в листопаді 2022 року була досягнута відповідна домовленість між Росією та Іраном й потім почалось серійне виробництво цих ракет.

Другий вид ракет, які Іран, ймовірно, може передати Ірану – Ababil. Задекларовано, що дальність цієї ракети понад 80 кілометрів. Ababil є іранським аналогом ракети GMLRS до HIMARS,
– мовив головний редактор видання Defense Express.

Ракети Fateh-110 та Ababil у серпні 2023 року Іран привозив до Росії на виставку "Армия-2023". Також у вересні 2023 року їх продемонстрували міністру оборони Росії Сєргєю Шойгу під час його візиту до Тегерана.

"Якщо Fateh-110 у серійному виробництві та передавався іншим країнам, то Ababil – це нова розробка. Й тут питання настільки реально те, що Іран запустить у виробництво ці ракети в короткий проміжок часу", – додав Катков.

Чи зможе Іран масово постачати ракети Ababil: дивіться відео

Іран, ймовірно, готується до постачання ракет в Росію

  • Раніше повідомлялося, що Росія та Іран можуть укласти угоду про постачання дронів та балістичних ракет. Іранські та російські посадовці перевіряли іранську зброю в Москві та Тегерані. Ймовірно, дві держави готувалися до можливого постачання нової зброї.
  • Водночас в ГУР МО зауважили, що Україна спільно з партнерами робить все можливе й неможливе для того, щоб не допустити передачу Росії іранських гіперзвукових ракет.
  • Втім, зараз американські офіційні особи висловили занепокоєння щодо передачі дронів, керованих авіаційних бомб і артилерійських снарядів з Ірану до Росії. Речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі заявив, що є ознаки того, що Іран може розглядати можливість постачати Росії балістичні ракети для використання в Україні.