Таку інформацію вперше підтвердив міністр закордонних справ Ірану Хоссейн Амірабдоллахіан. Раніше іранські чиновники заперечували всі звинувачення.

Читайте також Яку найбільшу загрозу становить іранська ракета: пояснення експерта

В Ірані "не знали", що Росія використовує дрони в Україні

Ми передали Росії обмежену кількість безпілотників за кілька місяців до війни в Україні,
– заявив міністр.

До речі, лише на початку цього тижня посол Ірану в ООН Амір Саїд Іравані назвав звинувачення "абсолютно необґрунтованими". Він наголосив, що Тегеран буцімто нейтральний у війні.

Визнавши постачання, глава МЗС Ірану зазначив, що його країна "не бачить" використання своїх безпілотників в Україні. Мовляв, якщо Київ має якісь документи, які це підтверджують, то повинен їх надати. Лише тоді Тегеран буде "не байдужим до цього питання".

Що відомо про іранські дрони в Україні

Кожного дня російські окупанти запускають дрони-камікадзе іранського виробництва по мирних містах України. Вони атакують житлові будинки, об'єкти енергетичної інфраструктури тощо. При цьому Іран весь час заперечував свою причетність до цього. Усі розуміють, що Тегеран відверто бреше, адже уламки збитих безпілотників чітко підтверджують, де їх виготовили.

До теми Чи може Україна протидіяти новим іранським ракетам та дронам: наскільки ця зброя точна

До речі, у Центрі національного спротиву проаналізували, як Іран передає росіянам свої дрони. Зокрема, це відбувається через повітряні та морські шляхи. До поставок залучають 4 авіакомпанії, 3 з яких є державними. Наприклад, лише впродовж 12 – 18 жовтня компанія Pouya Air виконала 5 вантажних рейсів до Москви.

До теми – Іран планує напасти на Ірак та Саудівську Аравію: відео