Парамедикиня пояснила, що у неї випадало багато можливостей загинути, тож вона вирішила на всяк випадок залишити своїм рідним посмертного листа. Вона написала його 8 квітня 2023 року.

Дивіться також Парамедикиня, журналістка та громадська діячка: біографія загиблої Ірини "Чеки" Цибух

"Чека" залишила посмертний лист

Захисниця висловила свої співчуття у зв'язку з її гибеллю. Вона також закликала "не гаяти час на страждання та жити далі".

"Зараз 19:19, субота 8 квітня 2023 рік, ми з 5-м екіпажем працюємо для розвідки 80 бригади, на фоні грає Dream on від Aerosmith і вирішила, що за цей рік випадало так багато можливостей загинути, що можна знайти хоча б одну, щоб написати посмертний лист.

Сумно, що ми проживаємо настільки немічні, залежні від суспільного схвалення життя, що лише смерть дозволяє проживати абсолютну свободу. Однак біда у тому, що життя закінчилось і ця свобода більше не має ніякого змісту. Сьогодні і навіки мені все одно, що про мене, про вас, про цей текст, про усе скажуть люди. Наберуть ці речення лайки чи ні, нарешті нічия думка мене не цікавить, я померла.

Свобода – це найвища цінність. Усі, скоро 25 років минали часто у комплексах і страхах. Але найчастіше цьому шуму не було місця перед моєю свободою. Найбільше за що хочу сказати дякую собі, батькам, брату, рідним та друзям, дякую, що дозволяли мені бути вільною, жити те життя, яке хочеться...".

Вона також зазначила, що для того, аби мати свободу, потрібно мати певні цінності та розуміти себе. Захисниця сказала, що майже позбавилась своїх страхів та комплексів і в момент написання листа живе те життя, яке хотіла.

Ірина Цибух подякувала кожному, хто її любив та підтримував, окрему частину свого листа вона присвятила своєму молодшому брату, зазначивши, що дуже ним пишається та любить.

Власне, саме він опублікував її слова. Повний лист можна прочитати на його сторінці в інстаграмі:

Що відомо про Ірину Цибух

  • Ірина Цибух народилась у Львові. Як військова парамедикиня на Донбас почала їздити з 2015 року.
  • Вона служила в складі добровольчого батальйону "Госпітальєри", який займається медичною евакуацією військових у гарячих точках на лінії фронту.
  • До повномасштабного вторгнення Ірина працювала на Суспільному менеджеркою та журналісткою. Зокрема там вона займалась реформою мовника та реалізовувала освітні проєкти у віддалених селах Донеччини й Луганщини. Після повномасштабного вторгнення Ірина доброволицею пішла на фронт.
  • 16 листопада 2023 року Володимир Зеленський нагородив парамедикиню орденом "За заслуги".
  • У березні 2024 року Ірина Цибух стала лауреаткою премії "УП 100. Сила жінок".
  • На жаль, вона загинула 29 травня на Харківському напрямку. 1 червня парамедикині повинно було виповнитися 26 років.