На цій посаді Ірина Верещук замінила Олексія Резнікова, якого сьогодні Верховна Рада призначила міністром оборони.

Варто знати Замість мерства – урядування: що відомо про Ірину Верещук

Призначення Верещук

Ірина Верещук у програмі своєї діяльності на посаді заявила, що першочергово проведе аудит щодо того, як міністерство виконує План реалізації стратегії деокупації та реінтеграції Криму. Також Верещук заявила про ініціативу створення експертної та громадської рад при Міністерстві реінтеграції.

Серед пріоритетів міністерка окреслила збільшення фінансування проєктів з реінтеграції та мобілізацію фінансових зусиль міжнародних партнерів. Ірина Верещук запропонувала створити спеціальний фонд.

Також Верещук звернула увагу на проєкти, які стосуються відновлення інфраструктури на Донбасі та створення якісного контенту для людей з окупованих територій.

У планах міністерки ще є створення Українського національного центру розбудови миру для збору доказів злочинів Росії на окупованих нею територіях.

Основним пріоритетом Ірина Верещук назвала молодь. Особливо з тимчасово окупованих територій.

Мій головний пріоритет – це наша молодь. Саме для них та з ними ми будемо повертати наші Крим та Донбас. Я приділятиму особливу увагу питанням освіти та працевлаштування молоді з тимчасово окупованих територій,
– заявила Верещук.

Після голосування Ірина Верещук перед народними депутатами склала присягу віцепрем'єр-міністерки – міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій

Призначення Ірини Верещук: дивіться відео

Верещук могла обійняти посаду міністра оборони

Ще у липні "слуга народу" Ірина Верещук стверджувала, що готова очолити Міністерство оборони. Мовляв, відчуває у собі силу й розуміє, чого потребує сьогодні армія. Вона підкреслила, що відповідне відомство повинна очолювати людина, яка розуміються у менеджменті й може обслуговувати військо.

У жовтні нардепка в інтерв'ю 24 каналу підтвердила, що амбіції очолити оборонне відомство у неї нікуди не зникли. "В мене немає "хочу" чи "не хочу" (стати міністеркою – 24 канал). Ми прийшли за плечима президента, але повинні брати на себе відповідальність", – підкреслила Верещук.

Що відомо про Ірину Верещук

Джерело: "Вікіпедія"

  • Навчалася у Військовому інституті при Львівській політехніці за спеціальністю "Міжнародна інформація". Пізніше – на правничому факультеті Львівського університету імені Івана Франка за спеціальністю "правознавство".
  • Після закінчення військового інституту упродовж 5 років проходила службу на офіцерських посадах в Збройних силах України.
  • Згодом навчалася в аспірантурі Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. Отримала ступінь кандидата наук з державного управління.
  • Успішно захистила дипломну роботу в Центрі східноєвропейських студій Варшавського університету. Крім цього, отримала диплом Національної школи державного управління у Варшаві.
  • Народна депутатка України IX скликання, "слуга народу". До призначення очолювала підкомітет з державної безпеки та оборони парламентського комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки.
  • Раніше Верещук була представницею уряду в парламенті, а також обіймала посаду міської голови Рави-Руської з 2010 до 2015 року.