Терористи заявили, що причетні до вибуху та стрілянини поблизу аеропорту Кабула. Про це вони написали у своєму телеграм-каналі.

Читайте також Таємниці "Ісламської Держави": як працює імперія терору

Про те, що теракт скоїли терористи ІДІЛ, раніше писало видання Politico. Там посилалися на джерела у Білому домі й стверджували, що один із вибухів стався через бойовика у жителі смертника.

Sky News уточнили, що за моторошним нападом стояїть "Ісламська держава – провінція Хорасан" (їх також називають ІДІЛ-К), що є самопроголошеною "філією" терористів. Свою заяву про теракт бойовики проілюстрували фотографією терориста-смертника, на ньому – пояс з вибухівкою. Чи пов'язане угруповання з другим вибухом – наразі невідомо.

Що відомо про терористів ІДІЛ-К

Хаос та страх: що відбувається у Кабулі

  • Щонайменше 60 людей загинули внаслідок терактів. Близько 150 поранені під час нападу, їм надають медичну допомогу у найближчих лікарнях.
  • Згідно з офіційною інформацією, загинули 12 американців – 11 морських піхотинців та 1 військовий медик. Ще 15 бійців США зазнали поранень.
  • Водночас ЗМІ повідомляють про нові вибухи у Кабулі. Один із них міг статися безпосередньо у місті. Наразі інших подробиць про це немає.
  • Український президент вже відреагував на трагедію в Афганістані. Володимир Зеленський висловив співчуття громадянам США й Афганістану.