Про це заявив голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, повідомляє Bloomberg.

За словами Юнкера, влада ЄС повинна розглянути ідею попереднього приєднання для країн-кандидатів на вступ до Євросоюзу, щоб дати їм надію та допомогти поліпшити економічну ситуацію ще до вступу.

Читайте також: Москва фінансує насильство на Балканському півострові, щоб завадити розширенню НАТО, – Times

Якщо ми вкрадемо перспективу приєднання у країн Західних Балкан, якщо в цьому вкрай складному європейському регіоні з'явиться враження, що ми несерйозні, ми рано чи пізно знову зіткнемося з тим, що було на Балканах в 1990-их,
– заявив голова Єврокомісії

Він зазначив, що тільки дві з шести держав, що утворилися після розпаду Югославії, вступили до ЄС – Словенія та Хорватія.

Видання зазначає, що на сьогодні найближче від усіх до входження в ЄС перебуває Македонія. Для цього республіці необхідно скорегувати назву. Вступ Македонії до Євросоюзу зараз блокує Греція, яка вважає, що з нинішньою назвою у Македонії зберігається можливість претендувати на грецьку північну провінцію, яка має таку ж назву.

Нагадаємо, абсолютна більшість македонців, які прийшли на виборчі дільниці, підтримали перейменування країни. Однак референдум про зміну назви Македонії визнали таким, що не відбувся, через низьку явку виборців.