Про це повідомило Македонське інформаційне агентство.

Читайте також: "Не дозволимо недоумку змінити назву держави": у Македонії відбувся референдум на фоні протестів

Так, Державна виборча комісія після опрацювання 100% бюлетенів повідомила, що явка на референдумі становила 36,91%. Однак законодавство вимагає участі більше 50% виборців громадян Македонії.

Зміну назви країни на Північну Македонію підтримали 91,46% громадян, які взяли участь в голосуванні. Проти виступили 5,65%.

Голова Державної виборчої комісії Македонії Олівер Дерковски повідомив, що рішення на референдумі не було ухвалене через низьку явку.

Референдум має консультативний характер. Остаточне рішення про перейменування Македонії буде приймати парламент країни.

Навіщо потрібне перейменування Македонії?
Суперечка щодо назви "Македонія" між Грецією та Республікою Македонія триває вже понад 20 років. У Греції назву Македонія має історична область на півночі країни. 17 червня офіційні Скоп’є та Афіни підписали історичну угоду про зміну назви колишньої югославської республіки на Республіку Північна Македонія. Підписання угоди мало б покласти край 27-річній суперечці між двома країнами, проте після цього в країнах спалахнули масові протести. Саме затягування з перейменуванням країни вважається головною перепоною на шляху Македонії до вступу в ЄС та НАТО.