Адже Військово-морські сили ЗСУ розповідали, що до "Івановця" фактично немає запчастин, тож відновити судно буде дуже складно. Водночас у складі Чорноморського флоту всього 3 таких судна.

Дивіться також "Івановєц" потопили 6 дронів MAGURA: ці українські БпЛА важко побачити у відкритому морі

Як вплине на Росію знищення "Івановця"

Британські розвідники проаналізували відео з відкритих джерел, де можна помітити, як надводні дрони успішно завдали удару по кораблю. Це призвело до великої пробоїни, яка "майже напевно призвела до затоплення корабля".

Цілком ймовірно, що знищення катера матиме вплив на елементи командування та управління Чорноморського флоту, а також, можливо, змусить його переоцінити свою маневровість поблизу Західного Криму,
– зазначили у Міноборони Британії.

Там також додали, що цей останній український успіх підкреслює постійну вразливість російських військових кораблів, які діють у Чорному морі.

За даними британських військових, складна система зв'язку "Івановця" дозволяє йому надсилати та отримувати дані наведення на інші кораблі, гелікоптери та патрульні літаки дальнього радіуса дії.

Попри все, майже напевно, російський флот все ще може виконувати три свої основні завдання в Чорному морі:

  • завдавати ударів на великі відстані,
  • патрулювати,
  • здійснювати підтримку.

Розвідка знищила ворожий "Івановєц"

  • У ніч проти 1 лютого українські розвідники знищили ракетний катер "Івановєц" Чорноморського флоту Росії. Операцію здійснили воїни спецпідрозділу "Group 13".
  • Очільник Головного управління розвідки Кирило Буданов розповів, що було 6 прямих влучань у корпус катера "Івановєц". Атакували вороже судно дронами українського виробництва MAGURA V5. За даними глави розвідки, було шість прямих влучань морськими безпілотниками в його корпус.
  • Іноземні журналісти зауважили, посилаючись на одного з операторів безпілотника, що під час атаки використали 10 дронів MAGURA, з яких 6 – вразили та потопили військовий корабель. Цей оператор розповів, що дрони MAGURA довжиною майже 6 метрів, рухаються на основі водного мотоцикла та мають радіус дії орієнтовно 800 кілометрів.