Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан в ефірі 24 Каналу висловив переконання, що потужностей Росії для такого рівня безпілотників замало.

Варто переглянути Гібрид "Шахеда" і "Ланцета": чим небезпечний для України новий російський дрон "Італмас"

Чи є небезпека від нових дронів

Новий безпілотник, начебто, має систему автоматичного наведення та росіяни навіть випробовують можливість масового застосування цих дронів.

"Ланцет" – це ізраїльський Hero-400ec, росіянам до нього ще дуже далеко. Як він потрапив до росіян – ми після війни, думаю, дізнаємося. Для більшої важливості росіяни почали їх називати "Изделие-51/52/53/54". Різниця лише в системах наведення,
– пояснив Роман Світан.

Самим "Ланцетом" керує або оператор, або він керується через безпілотник-ретранслятор (здебільшого, це "Орлани"). Через систему з ретрансляцією в дрона є дальше управління.

"До рівня використання штучного інтелекту росіянам як до Києва рачки. Річ у тім, що просто нереально з їхньою елементною базою розробити такі апарати і тим паче ввіткнути його в "Ланцет". Там лише інша система наведення і не більш", – зазначив військовий експерт.

Тим паче, що далі летить цей дрон, то менший у нього набір боєзапасів. Він зменшується шляхом збільшення кількості палива, бо інакше безпілотник просто не полетить.

Роман Світан про новий безпілотник окупантів: дивитись відео

Нові російські БпЛА: що відомо

  • В Інституті вивчення війни у неділю, 29 жовтня, повідомили, що Росія почала застосовувати на фронті нові безпілотники, які, нібито, автономно ідентифікують цілі. Щобільше, вони, буцім можуть розрізняти типи цілей. Це, своєю чергою, підвищує ефективність їхнього ураження.

  • Цю інформацію вже прокоментував речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. За його словами "новітня система наведення" у дронах росіян – це просто смішно. Адже дрон на ціль у будь-якому випадку наводить саме людина.

  • При цьому недооцінювати потужностей ворога не можна. У Росії зараз справді потужно розвивається виробництво безпілотників. До прикладу, для виробництва "Шахедів" в окупантів уже є все необхідне на території власної країни.