Власне, ракетний удар по півдню та центру Ізраїля ХАМАС почав завдавати о 06:30. Атака не вщухала впродовж кількох годин.

Читайте також ХАМАС атакував Ізраїль, ЦАХАЛ готовий до війни: хронологія загострення конфлікту

Випустили тисячі ракет

Детальніше про атаку розповів речник ЦАХАЛ контр-адмірал Даніел Хагарі. Він повідомив журналістам, що з 06:30 ранку бойовики випустили по Ізраїлю понад 2 200 ракет.

Речник додав, що терористи ХАМАС проникали на територію країни з суші, моря та повітря. Повідомлялося про щонайменше сім місць бойових зіткнень між терористами ХАМАС та військами ЦАХАЛ.

Зазначимо, що прем'єр-міністр Беньямін Нетаньяху зробив невдовзі першу публічну заяву, яка стосується масованої атаки ХАМАС. Він наголосив, що Ізраїль перебуває у стані війни.

Громадяни Ізраїлю, ми в стані війни. І ми переможемо,
– наголосив він.

Він додав, що "ворог заплатить ціну, якої він ніколи раніше не знав". Публічно прем'єр виступив через п'ять годин після початку масованої атаки по Ізраїлю.

За наявною інформацією, станом на 11:45 7 жовтня відомо про кількох загиблих і майже 300 поранених. У лікарнях країни просять людей приходити та здавати кров.

Звернімо увагу, що в МЗС звернулися до українців, котрі перебувають зараз в Ізраїлі. Їх закликають бути пильними та слідкувати за подіями всередині країни.

Серед постраждалих українців немає

  • Отже, речник МЗС України Олег Ніколенко зазначив, що відомство створило оперативний штаб задля допомоги українцям в Ізраїлі. Він додав, що станом на 11:43 немає інформації щодо постраждалих українців внаслідок бойових дій.
  • За його словами, українське посольство перебуває на постійному контакті з владою Ізраїлю та основними лікарями. Він додав, що дипломати тримають під контролем ситуацію.
  • Українців в Ізраїлі закликають утримуватися від відвідування центральних і південних районів країни.
  • Також просять їх зберігати пильність й уважно стежити за повідомленнями місцевих компетентних органів Ізраїлю. Це дозволить підвищувати рівень обізнаності щодо розвитку подій.