Так, унаслідок війни між ХАМАС та Ізраїлем станом на 17 жовтня загинуло 13 громадян України. Про це Олена Зеленська сказала під час телефонної розмови з першою леді Ізраїлю Міхаль Герцог. Дружина президента України додала, що також було поранено хлопчика, маму якого вбили палестинські бойовики. Дитині надається медична та психологічна допомога.

Дивіться також Що таке Сектор Гази, кому належить і що там чекає на Ізраїль після наземного вторгнення

В Ізраїлі 9 українців вважаються зниклими безвісти

За даними МЗС, 9 громадян України отримали поранення різного ступеня тяжкості. Ще 9 українців вважаються зниклими безвісти.

Повідомляється, що українське посольство взаємодіє з ізраїльськими службами безпеки в контексті пошуку зниклих.

Скільки українців намагаються покинути Ізраїль і Сектор Гази

Олег Ніколенко інформує, що понад тисяча українських громадян звернулися за допомогою у виїзді з території Ізраїлю через скасовані авіарейси.

На суботу, 14 жовтня, дипломати готують перший евакуаційний рейс до Румунії. Також МЗС працює над організацією додаткових евакуаційних рейсів.

Ніколенко зазначив, що деталі будуть надіслані громадянам, які надали свої дані в українське посольство в Тель-Авіві.

Ще близько 200 українців заявили про бажання евакуюватися із Сектора Гази. Однак через відсутність безпеки виїзд наразі неможливий.

"МЗС, українські посольства в Ізраїлі, Єгипті, Йорданії, а також інші причетні відомства України, докладають активних зусиль, аби якнайшвидше витягти наших людей", – сказав Ніколенко.

Терористи ХАМАС убили подружжя українських вчених

  • Палестинські бойовики 8 жовтня вбили українського вченого Сергія Гредескула та його дружину Вікторію. До того, як переїхати в Ізраїль, пара проживала у Харкові.
  • За словами історика та журналіста Шимона Брімана, терористи увірвалися в будинок подружжя в місті Офакім. Обом загиблим був 81 рік.
  • Інформацію про загибель українського вченого підтвердили на кафедрі фізики університету Бен-Гуріона у Негеві.
  • Водночас у зоні бойових дій вдалося врятувати пораненого українського хлопчика. Дитині надається медичне лікування, психологічна підтримка і готується її повернення в Україну до родичів.