У ПАР стало веселіше. Залишились сильні команди, зросла ціна матчу і пішов нарешті справжній футбол. Я аж якось прокинувся після групового турніру
Однак складається враження, що Блаттера вже неможливо врятувати. Мундіаль провалений. І справа навіть не в суддівстві (про нього в наступному абзаці), а в організації турніру. Постійні повідомлення про грабунки, фанати в роздягальнях команд, а головне – гнітюча картина порожніх трибун. Кажуть, країна-організатор не покриє навіть половини витрат на Мундіаль. За чемпіонат Європи 2012-го року стає реально страшно. Шарітимемось, панове, червонітимемо.Тепер стосовно арбітражу. В хронологічному порядку. Спочатку був матч Англія – Німеччина. Пояснення стосовно лайнсмена, який тримав лінію офсайду і не міг бути на лінії воріт приймаються. Питання виникають до головного судді. Тим паче, що, виявляється, це не перша його помилка такого штибу!
Чому Ларріонда не бачить півметрові голи? Проблема із зором? Тоді чому він судить матчі чемпіонату світу? Загалом, аби уникнути повторення ситуацій із «лемпардівським» голом чи рукою Анрі, можна й справді ввести ще двох асистентів арбітра за воротами. І вовки ситі, і Блаттер задоволений.
Ситуація в матчі Аргентина – Мексика ще більш шокуюча. Розетті бачив (!) повтор на великому екрані, Розетті думав, а потім чомусь усе одно зарахував гол. Блаттер може тепер хоч сто разів вибачатися, але на місці мексиканців я би вперто пропонував йому запхати ці вибачення далеко. Боковий спав (?), головний НЕ ЗАХОТІВ побачити офсайду. Хоч убий мене, не розумію чому не можна використовувати відеоповтори в таких випадках. Адже не обов’язково впроваджувати щось на зразок тенісного Hawk eye. Такі зупинки й справді гальмували би гру. Однак у вусі арбітрів є підсушка. Що заважає п’ятому арбітру, переглянувши епізод, підказати головному що там було насправді? Як такі дії завадять динамічності копанки?!
А найпротивнішим для перегляду для мене був матч Нідерланди – Словаччина. Груба помилка, та ще й результативна – це погано. Але значно гіршим є систематичне «підсвистування». Якщо проти тебе грубо результативно помилилися (та ще й у 1 таймі, як це було з англійцями та мексиканцями), є ще час проявити характер, зробити щось, переламати гру. Якщо ж арбітр цинічно свистить суперечливі моменти в один бік – виграти практично неможливо. Таке суддівство найчастіше можна зустріти в чемпіонатах України. Нібито й нема грубих помилок, а відповідно й немає за що карати арбітра. Однак систематичність однобоких рішень (нехай у дрібних епізодах) повністю деморалізує одну з команд. Суддя своїми діями немов каже: «Не тратьте сили. Втоплю в будь-який момент, коли захочу»…
Про відставку Блаттера говорять уже стільки, що задумався про неї й Ваш покірний слуга. Навіть більше – в мене з’явилась пропозиція стосовно наступника Зеппа! Перший віце-президент Федерації футболу України Сергій Михайлович Стороженко. Власне, я не наполягаю, щоби він став президентом ФІФА. Згоден поставити підпис навіть під петицією стосовно призначення Сергія Михайловича надзвичайним і повноважним послом України в Королівстві Свазіленд. Аби ця людина хоч на деякий час залишила в спокої український футбол.
Складається враження, що деякі люди відчувають певний азарт, викликаючи негативні емоції до власної персони. І чим більше цих емоцій, тим більша насолода. Чернігова виявилось замало – триста тисяч населення. Потрібно загнати скалку ще й під ніготь Львова – вирішив перший віце-Суркіс і, потираючи долоні, взявся писати до власного блогу. Ось, що із цього вийшло… Новий шедевр епістолярного жанру вдався Сергієві Михайловичу на славу. На кількох епізодах хотілося б зупинитись детальніше.
Передовсім зауважу, що я не маю ілюзій стосовно відповідності стадіону «Україна» всім нормам УЄФА, ФІФА, ФФУ, ЦРУ чи ВЛКСМ. Безпека – це важливо і в нас тільки вчаться приділяти таким речам належну увагу. Безпечніше стало останнім часом і під таблом львівського стадіону, де дислокуються ультра «Карпат». Керівництво львівського клубу пішло назустріч фанатам і зробило 16-ий сектор стоячим. Відтак щасливі фани казяться від душі в секторі без крісел, а клуб не має мороки із спаленими, зломаними, викиненими на бігову доріжку кріслами. На превеликий жаль, УЄФА стоячі місця не припали до душі. Тому доставляти крісла на матчі єврокубків доведеться не лише «Карпатам», але й, скажімо, німецьким «Баварії» чи «Боруссії» (Дортмунд). Крім крісел, вочевидь, є й інші дрібні недоліки, які потрібно буде усунути: тут додати, там забрати, а отам трошки підкрутити… Звичні робочі моменти, на які ніхто би й уваги не звернув.
Але Сергій Михайлович Стороженко – не ніхто, Сергій Михайлович Стороженко – поважна парсуна. Відтак функціонер вирішив «накатати маляву». Для переконливості звісно ж написав якомога більше пунктів. Туалети відрехтувати треба, погоджуюся, але деякі пункти викликали щонайбільше посмішку. Найбільше потішили «слизька бігова доріжка» та «відсутність стратегії реалізації квитків». Передовсім хотілося б почути від першого віце-президента яка саме слизькість бігових доріжок вважається ФФУ прийнятною. Й на скільки відсотків слизькість львівських доріжок перевищує загальноприйняту норму. Також цікавить зі скількома випадками спекуляції квитків на домашні поєдинки «Карпат» у цьому столітті стикався пан Стороженко. Чи про скільки він чув. Справді дуже хочу почути, бо здається, відвідуючи матчі «зелено-білих», повз мою увагу пройшло щось цікаве та незвичне.
Можна було би звісно позубоскалити й забути. Однак ситуація насправді не смішна, а швидше печальна. Адже сам автор-блогер виділив з-посеред іншого тексту таке:
... цілком логічно, що атестат, який надає клубам право брати участь у європейських і національних змаганнях, у разі невиконання вимог директивних і регламентних норм ФІФА, УЄФА і ФФУ щодо дотримання комплексних завдань безпеки і обладнання всього стадіону індивідуальними пластиковими сидіннями для глядачів, може бути відкликаний. А це, у свою чергу, негайно призведе до виключення ФК «Карпати» з числа учасників змагань Ліги Європи УЄФА та чемпіонату України...
Погодьтеся, значно цинічніші дії, аніж у судді матчу Нідерланди – Словаччина. Але в чомусь схожі. Людина, яка має дбати про розвиток українського футболу, відчула власну безкарність. І не просто відчула, а хизується нею. Допис про стадіон «Україна» немов відкрита заява: «Господар у футбольному домі – я. Й лише з моєї милостивої волі та чи інша команда гратиме чи не гратиме в єврокубках». Адже як не напружував я свою пам’ять так і не зміг пригадати заяв пана Стороженка стосовно «атестату, що дає право грати в європейських та національних змаганнях» для харківського «Металіста». Хоча українські вболівальники вже кілька років з подивом дивляться на просто жахливий газон харківської арени. Трохи гірше поле, ніж те на якому грає команда «Іскра» з мого батьківського села, не викликало в Сергія Михайловича зауважень. Чому? Чи не тому, що сам Стороженко родом із Харкова?
Якого поступу, якого розвитку футболу прагнемо ми, якщо в нас є команди кращі і команди гірші. Якщо декому можна грати в Броварах, Добромилі, на стадіоні «Динамо» в Харкові, а іншим – «виключення з числа учасників чемпіонату України». Якщо дехто може запросити собі іноземних суддів на принципові поєдинки, а іншим, попри всі заявки зась. Якщо ліміт на легіонерів визначають, відштовхуючись від побажань «кращих команд України». Так-так, у нас немає однакових і рівноправних опонентів, лише кращі і гірші…
Ниці погрози та бажання налякати не прикрашають Федерацію. Втім досить про пустопорожні балачки. Бо, як кажуть, Стороженко пише свої пункти, а карпатівський караван іде до Ліги Європи. І ніякий вусатий дядько з кабінету не може відібрати у Львова те, на що королівське місто чекало більше десяти років. У передчутті нового сезону фанати згадують попередній. А заодно й вправляються в монтажі. От який побачив чемпіонат 2009/10 дописувач поляни ЗЕЛЕНЬ. Насолоджуйтесь:
Post scriptum. У пошуках скарбів – 7. Чвертьфінали.
Топчуся на місці – 22,01, тобто мінус вісім євро. Спроба номер 7
Ставка 31
Нідерланди – Бразилія Непрограш Нідерландів (1Х) 1,87
Нідерланди – Бразилія Нідерланди більше 4,5 кутових 2,2
Сума 2 євро
Заг. коефіцієнт 4,114
Ставка 32
Нідерланди – Бразилія Бразилія більше 2 офсайдів
Сума 3 євро
Коефіцієнт 1,85
Ставка 33
Уругвай – Гана Форлан заб’є
Сума 1 євро
Коефіцієнт 2,82
Ставка 34
Уругвай – Гана Суарес заб’є
Сума 1 євро
Коефіцієнт 2,7
Ставка 35
Уругвай – Гана Уругвай більше 2 жовтих карток 1,9
Уругвай – Гана Уругвай більше 2,5 офсайдів 2,05
Сума 1 євро
Заг. коефіцієнт 3,895
Ставка 36
Аргентина – Німеччина Німеччина більше 1 м’яча
Сума 6 євро
Коефіцієнт 1,85
Ставка 37
Аргентина – Німеччина Тотал більше 2,5
Сума 3 євро
Коефіцієнт 2
Ставка 38
Аргентина – Німеччина Мессі заб’є
Сума 2 євро
Коефіцієнт 2,4
Ставка 39
Аргентина – Німеччина Аргентина більше 2 офсайдів 1,9
Аргентина – Німеччина Німеччина більше 4,5 кутових 2
Сума 2 євро
Коефіцієнт 3,8
Ставка 40
Іспанія стане чемпіоном світу
Сума 1 євро
Коефіцієнт 3,75