Коли окупанти виводять у море свої носії "Калібрів", це необов'язково означає, що буде ракетний обстріл. Наразі ворог дуже рідко використовує ці ракети. Речник ВМС Дмитро Плетенчук пояснив, чому.

Дивіться також Росіяни намагаються прорвати оборону та захопити важливі ділянки місцевості, – Сирський

Самі по собі вже не ефективні

За словами Плетенчука, "Калібри" дуже втратили свою ефективність від початку повномасштабного вторгнення. Противник уже рідко запускає лише їх. Найчастіше окупанти вдаються до ударів "Калібрами" під час комбінованих ракетних атак. І це заради того, аби перевантажити ППО та влучити у ціль.

Також існує в росіян інша проблема. Вони мають труднощі з обслуговуванням агрегатів, звідки випускають ці ракети, а також із їх завантаженням. Адже логістика та інфраструктура зосереджена в Криму, а ракети з метою збереження базуються в Новоросійську.

Плетенчук наголосив, що ворогу довго не вдавалося вирішити цю проблему. Імовірно, противник щось вирішив із заряджанням у Новоросійську, оскільки останні три атаки були якраз із підводних човнів. Тобто вони точно перезаряджались, але не заходили в Крим.

Водночас під великим питанням стоїть здатність оснащувати ракетами у Новоросійську надводні судна.

Тривалий час окупанти тримають у Чорному морі лише підводні човни. За словами Плетенчука, це тактика нового командувача, якого призначили кілька місяців тому. Також росіяни не можуть собі дозволити заходити надводними кораблями в акваторію Чорного моря.

За час повномасштабної російської агресії Україна знищила третину Чорноморського флоту Росії – 28 кораблів.