Російські загарбники не проводять жодних наступальних дій на Півночі. Натомість свої сили ворог зосередив на Півдні та Сході.

Рекомендуємо Росіяни намагаються іти у наступ: карта бойових дій станом на 1 травня

Ситуація на фронті станом на ранок 30 квітня

За даними Генштабу, росіяни проводять наступальні дії, щоб повністю захопити Донецьку та Луганську області. Адже це дозволить їм отримати сухопутний коридор до тимчасово окупованого Криму. Вздовж лінії зіткнення та у прикордонних районах окупанти гатять по позиціях Збройних Сил України та цивільній інфраструктурі з артилерії та авіації.

Де безрезультатно намагалися наступати росіяни

  • У напрямку населених пунктів Сулигівка і Довгеньке на Харківщині;
  • на Лиманському напрямку;
  • Курахівському напрямку;
  • Сєвєродонецькому напрямку.

На Волинському, Поліському та Південнобузькому активних наступальних дій росіяни не проводять. Водночас на Запоріжжі – не припиняють обстріли позицій ЗСУ.

На Миколаївщині окупанти активізували повітряну розвідку, щоб викрити резерви наших військових.


Бойові дії в Україні станом на ранок 30 квітня / Карта Liveuamap

Зауважимо, наші захисники активно дають відсіч російським загарбникам, які прийшли на нашу землю. Втрати ворога – колосальні. Вони демотивують інших російських військових долучатися до війни, про що свідчать перехоплені розмови.

Ситуація на Луганщині

За словами очільника ОВА Сергія Гайдая, російські загарбники намагаються прорвати оборону наших захисників на Луганщині. Мовиться про Попаснянський напрямок, а також напрямок Гірської громади з боку Золотого й напрямок Рубіжного на Сєвєродонецьк. Втім, воїни ЗСУ не дають противнику жодного шансу на успіх.

На жаль, окупанти цинічно продовжують обстріли мирного населення. 30 квітня вони обстріляли 2 евакуаційні автобуси у Попасній. Після цього пропав зв'язок з водіями транспорту. В автобусах перебували волонтери, які зголосилися вивезти мирне населення з міста. Детальнішої інформації про їхню долю наразі немає.

Це може вас зацікавити – як наші військові живуть в "Азовсталі": відео