Гіркін в своє виправдання заявив, що ополченці не збивали той літак. Це абсолютно правильно, бо таке рішення про направлення "бука" на територію України та про відкриття вогню не міг прийняти ні Гіркін, ні командир бригади. Про це заявив співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник.

Читайте також: Катастрофа MH17: СБУ оголосила про підозру фігурантам справи

Співдиректор стерджує, що в такій ситуації може бути зовсім інший рівень покарання, проте це питання часу, яке також залежить від обставин. Зараз позиція Росії абсолютно прогнозована й подальша поведінка також. Цей мем "их там нет" вони й надалі будуть повторювати. Можливе покарання, якщо не головного організатора, то хоч б людей, яких дійсно можна поставити у цій ієрархії значно вище Гіркіна.

Я б, наприклад, назвав би зв’язок Гіркіна із Сурковим. Тобто це принаймні людина, яка б могла претендувати, бо він був куратор всіх цих подій в Криму та на Донбасі. Тобто він теоретично мав свободу віддавати подібні рішення. Але покарання для нього наступить не раніше, ніж зміна влади в Кремлі,
– пояснив Олексій Мельник.

Є два цікавих моменти, на які акцентує Мельник. По-перше, перелік розслідування "Белінгкет" значно довший, адже деяких людей, які вони називають, вже немає вживих. По-друге, на прес-конференції в Нідерланадах прозвучало, що є важливі свідки і уряд Нідерландів застосовує програму їх захисту.

Читайте також: У Росії прокоментували підозри фігурантам катастрофи МН17: звинувачують Україну

"Тобто є сподівання, що ключові люди таки пішли на співпрацю з правосуддям. І зараз вони повинні бути в безпеці й очевидно, що до них рука Москви навряд чи дотягнеться. Проте Росія буде прибирати тих людей, які потенційно можуть злити інформацію", – додав Мельник.

катастрофf рейсу MH-17
Все, що слід знати про катастрофу рейсу MH-17: інфографіка 24 каналу

Дивіться повне інтерв'ю з Олексієм Мельником: