Президент наголосив, що вже багато зроблено саме воїнами ГУР і на землі, і на морі. Володимир Зеленський зазначив, що Росія відчуває біль від дій українських розвідників.

Дивіться також Хлопці ефектно поповнили російський придонний флот, – Зеленський

Президент відзначив нагородами військовослужбовців ГУР

Зеленський сказав, що це важливо, щоб російські винуватці цієї війни дійсно втрачали від неї.

Сьогодні я хочу особливо відзначити ваш успіх саме на морі – ураження російського ракетного корабля. Складна операція на рейді озера Донузлав: 6 прямих попадань морських дронів у корпус "Івановця". Це було сильно. І я дякую вам за цю силу!
– наголосив Президент, нагороджуючи бійців Головного управління розвідки МО України.

Він висловив упевненість, що вся Україна пишається військовослужбовцями ГУР, які виконують завдання такої складності.

"Честь, що ви в нас є. Наше завдання – берегти, підтримувати вас. Я хочу вам подякувати за те, що ви бережете життя всіх, ризикуючи вашим", – сказав Президент.

Володимир Зеленський вручив високі державні нагороди військовослужбовцям ГУР МО України, які виявили особливу мужність під час виконання спеціальних бойових завдань.

Бійці отримали ордени Богдана Хмельницького ІІ та ІІІ ступенів, а також ордени "За мужність" ІІІ ступеня. Церемонія нагородження відбулася в Маріїнському палаці в Києві.

Також голова держави та всі присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять усіх героїв війни, які віддали свої життя заради України.

ГУР знищило ворожий катер "Івановєц" у Криму

У ніч на 1 лютого спецпризначенці ГУР МО України успішно знищили російський ракетний катер "Івановєц" на території тимчасово анексованого Криму. У спецслужбі зазначили, що операція стала можлива за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та платформи United24. Відомо, що судно ворога перебувало на рейді озера Донузлав у Криму.

Унаслідок низки прямих влучань у корпус російський корабель зазнав пошкоджень, не сумісних із подальшим рухом. У ГУР зазначили, що вартість втраченого державою-агресоркою корабля становить орієнтовно 60 – 70 мільйонів доларів.

За словами Андрія Юсова, наразі в Чорноморському флоті Росії є лише 3 ракетні катери подібного типу. Саме цей корабель мав велике значення і був предметом гордості російських окупантів.